5 канал

Загинув у "Дебальцівському котлі": військового журналіста посмертно нагородили відзнакою МОУ

Відтепер 16 лютого – в день загибелі Дмитра Лабуткіна – в Україні на державному рівні відзначатимуть День військового журналіста

Військового журналіста Дмитра Лабуткіна, який загинув три роки тому під Дебальцевим, посмертно нагородили відзнакою Міністерства оборони. Нагороду Дмитра, завдяки якому суспільство побачило евакуацію військ з "котла", отримував його батько.

"Важко, звичайно, тому що це трагедія. Трагедія для нашої сім'ї та й узагалі для нашого війська. Там не одна дитина загинула – під Дебальцевим. Але пам'ятають – це добре, що пом'ятають героїв. І доти, доки пам'ятатимуть – вони залишатимуться живими", – каже батько Дмитра – Віталій Лабуткін.

Відтепер, 16 лютого – в день загибелі Дмитра Лабуткіна – в Україні на державному рівні відзначатимуть День військового журналіста.

"Окреме свято має бути військового журналіста. Військовий журналіст, якщо він постійно перебуватиме на передовій, то не будуть виникати запитання. З 2014 року у нас виникало багато запитань про неправдиві втрати, фейки. Відколи речник почав постійно перебувати на передовій – ці запитання зникли", – зазначає речник штабу АТО Леонід Матюхін.

А сьогодні було вручено 60 нагород. Передовсім тим, хто за три роки конфлікту працював безпосередньо на лінії фронту, передавав повідомлення про ситуацію в АТО. Серед нагороджених – прес-офіцери, знані глядачами зведеннями зі сходу; оператори та фотокореспонденти, які ризикували життям, фільмуючи кадри найзапекліших зіткнень.

Попередній матеріал
"Винник у спідниці": Ексклюзивне інтерв'ю з Іриною Федишин у "Рандеву"
Наступний матеріал
Трофеї та ілюстрації з ДАП: у Кропивницькому спецпризначенці відкрили оновлену експозицію