Навчання лікарів у кризових ситуаціях

"Задимлення, кров і паніка": як столичні медики здавали "кризовий іспит"

Після курсу "Підтримка життя під час травми" столичні медики здавали іспит на вправність. У фінальному випробуванні для них створили кризову ситуацію. Чи впоралися з нею – дізнайтеся у сюжеті

За сценарієм, у невеликому приміщенні після теракту перебувають 13 скалічених та наляканих людей. 24 лікарі мають оперативно відреагувати і всіх врятувати. Лише так вони складуть іспит.

Задимлення, кров і загальна паніка – лікарі прибувають на місце події. Робоча назва вдаваної трагедії – "вибух у кінотеатрі". За цих обставин медики відпрацьовують навички курсу "Підтримка життя під час травми".

Навчання лікарів у кризових ситуаціях

"Особливості й алгоритми надання допомоги у складі команди. Заразом і навички командної роботи відшліфовуються. Починаючи від пошкоджень голови, закінчуючи пошкодженням довгих трубчастих кісток – тобто все, що може потрапити в халепу під час природних чи техногенних катаклізмів. Сценарії були розписані вже досить давно, але з кожним курсом вони все більше і більше вдосконалюються для того, щоб максимально походити на життєві ситуації", – каже медичний директор Олесь Гаращук.

Працюють дві групи, поділені на команди. 12 медиків "у полі" виносять поранених, ще 12 – реанімують в імітованих операційних. Загалом у ролі жертв – 13 волонтерів. У кожного своя роль та історія подій. Детально прописані всі травми і поведінка під час іспиту.

Навчання лікарів у кризових ситуаціях

За всіма діями наглядають інструктори – українські та американські. Вони оцінюють кожного лікаря. Перед фінальним іспитом учасники за шість днів прослухали 15 лекцій і відпрацювали зо півсотні практичних навичок.

"Я думаю, що одна з найбільших переваг цього курсу – запровадити європейські і міжнародні стандарти у роботі з пацієнтами, які мають травму. Всі лікарі дуже досвідчені, але ми отримуємо додатковий досвід від тренувань. Це чудова можливість ще більше розвинути свої навички. Все обладнання, яке ми використовуємо тут, наявне в Україні", – каже інструктор курсу Колін Меґу.

Як склали такий важкий іспит лікарі – дізнайтеся у сюжеті:

За результатами курсу 24 лікарі склали іспит і здобули сертифікати, які треба підтверджувати кожні чотири роки. За два роки такі навчання пройшли майже 140 військових і більше 270 цивільних лікарів.

Анна Брикова, Михайло Третяк, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Всюди встигли, усіх врятували: рятувальники провели навчання з аеромедичної евакуації

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Трофеї війни": до музею передали БМП, знищену в бою під Новозванівкою
Наступний матеріал
Брифінг з нагоди старту Європейського тижня імунізації в Україні – трансляція