Нова хвиля повеней насувається на австралійський штат Квінсленд

  На австралійський штат Квінсленд насувається тропічний циклон Ясі. Місцева влада розпочала евакуацію населення. Шторм несе із собою зливи і рвучкий вітер. Штату загрожує друга хвиля повеней.

  Нове лихо насувається на мешканців найбільш постраждалого від нещодавніх повеней австралійського Квінсленду. Тропічний циклон Ясі вже впритул наблизився до узбережжя поблизу міст Іннісфейл та Макей. За прогнозами синоптиків, шторм принесе із собою зливи і вітер, швидкість якого сягатиме двохсот п`ятдесяти кілометрів за годину. Влада оголосила евакуацію мешканців. У зоні ризику понад двісті тисяч людей.

  Анна Блай, прем`єр штату Квінсленд: "Пані та панове, цей шторм дуже потужний і загрожує житттю мешканців. Треба бути готовими до боротьби зі стихією. Так, ми втомилися від погодних катаклізмів, які останнім часом випробовують Квінсленд на міцність. Але маємо бути сильними. Ми подолаємо і цей виклик".

  Ян Стюарт, заступник комісара поліції: "Настав час діяти. Готуйтеся до евакуації. Хто може вибратися із зони ризику самотужки - робіть це негайно".

  За попередніми прогнозами метеорологів, циклон Ясі сягне четвертої категорії небезпеки. Узбережжя штату потерпатиме від злив, які можуть спричинити другу хвилю повеней. Під час попереднього лиха загинуло щонайменше тридцять п`ятеро людей. Збитки оцінюють у двадцять мільярдів доларів. Для подолання наслідків високої води влада запровадила новий податок - на повінь. А поки погода випробовує Квінсленд зливами, cтолиця і такі мегаполіси, як Мельбурн, Сідней і Аделаїда потерпають від небувалої спеки. 

  Брет Дучке, метеоролог: "Температура дедалі піднімається і сягає сорока градусів. Цього тижня спека може бути рекордною".

  Люди рятуються від спеки прохолодними напоями і здебільшого проводять час на узбережжі. Водні процедури з`явилися у розпорядку дня і у тварин сіднейського зоопарку. Їх поливають водою кілька разів на день. А ще годують замороженими стравами з риби, овочів та молока.

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Сьогодні в Каїрі відбудеться "Марш мільйонів"
  Наступний матеріал
  Ліна Костенко презентувала свою першу прозову книгу
  Теги: