Ліна Костенко презентувала свою першу прозову книгу

  Видатна українська поетеса Ліна Костенко представила свою першу прозу - твір "Записки українського самашедшего". В рамках всеукраїнського туру на підтримку книжки вона зустрілася з читачами у столичному національному театрі імені Івана Франка.

  За три години до початку презентації "Записок самашедшего" до театру Франка почали сходитися люди. Шанувальники творчості видатної українки  приїхали з Полтави, Маріуполя, Чернігова та інших міст. Запрошення безкоштовно роздвали напередодні - не більше двох в одні руки. Півтори тисячі місць у театрі не вистачило, щоби вмістити охочих.

  Організатор: "В перший день за одну годину були роздані всі запрошення. За 5 днів було понад 5 тисяч чоловік, які хотіли потрапити на цей вечір".

  Нова книжка Ліни Костенко викликала жвавий інтерес читача. Перший прозовий роман читачі оцінюють по-різному.

  Шанувальники: "Багато хто розчаровний від цієї книжки. бо хотіли отримати художній твір, а отримали публіцистичну прозу".

  Шанувальники: "В мене у душі відродилися всі події Помаранчевої революції. Відбулося очищення, і згадалося, чому там стояли, за що стояли".  

  Шанувальники: "С прозой у нас, в Украине, не очень хорошо. Я надеюсь на пани Лину".

  Шанувальники: "Це не просто так жінка (про Ліну Костенко). Це наша душа, наша пісня".

  У холі театру "записки" просто розмітали. Видавець Іван Малкович задоволення не приховує.

  Івам Малкович, видавець: "Надруковано 30 тисяч, на 8 лютого будуть 45. Ще нам обіцяють 15 тисяч. І у нас фактично все розписано. наперед замовляють".

  Винуватицю свята - Ліну Василівну - зал зустрічає стоячи. Послухати Костенко прийшли і деякі українські політики, представники нинішньої опозиції. У їхній присутності Ліна Василівна розмірковувала про ту ж таки опозицію, якою на думку письменниці, є народ.

  Ліна Костенко, поетеса, письменниця: "Політики закликають до єдності, патріоти до єдності, а єдності немає. В таких залах я бачу єдність. Очевидно культура збирає більше".

  Говорили також про чорнобильську трагедію, поетів-шістдесятників. Зі сцени лунали козацькі пісні, лірика Костенко. Вечір тривав більше двох годин. Поетеса  вкотре наголосила, що саме завдяки читачам вона тримає "письменницьку форму". Незабаром будуть нові книжки. Зокрема "записки самашедшего" від імені жінки. 

  Дарія Безродна, Андрій Верстюк, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Нова хвиля повеней насувається на австралійський штат Квінсленд
  Наступний матеріал
  У Китаї набув популярності музичний гурт, що грає на iPad
  Теги: