Сьогодні в Каїрі відбудеться "Марш мільйонів"

  Тисячі іноземних туристів намагаються полишити охоплений протестами Єгипет. У Каїрському міжнародному аеропорту - хаос. Авіакомпанія Іджіпт-Ейр скасувала усі свої рейси. Вимагати відставки президента Хосні Мубарака вийдуть сьогодні на вулиці єгипетських міст невдоволені його політикою громадяни. Опозиція обіцяє влаштувати наймасовішу акцію протесту - "Марш мільйонів".

  Нинішні акції протесту у Єгипті, за прогнозами аналітиків, стануть наймасштабнішими з початку заворушень. Усього на вулиці лише в Каїрі вийде близько мільйона людей. Вони пройдуть маршем від центральної площі країни до президентського палацу. Вже зібралися тисячі демонстрантів. Дехто перебуває тут ще з минулої ночі, незважаючи не комендантську годину.

  Протестувальник: "Це революція, заради справжніх змін у нашому житті. Нинішній режим - вкрай корумпований, і це очевидно для усіх".

  Протестувальник: "Ми ночуємо тут, на площі, і не підемо, доки наші вимоги не будуть виконані".

  Багатотисячні акції пройдуть і у інших великих містах країни. Вимоги людей - незмінні: Мубарак мусить піти. Протестувальників не переконали обіцянки новопризначеного віце-президента Омара Сулеймана.

  Омар Сулейман, віце-президент Єгипту: "Президент доручив мені розпочати переговори з усіма політичними силами країни, щоби налагодити діалог і вирішити усі спірні питання щодо конституційної та інших реформ".

  Армія Єгипту - з народом. Військові пообіцяли не застосовувати проти демонстрантів силу, а лише гарантуватимуть безпеку під час демонстрацій. Крім того, влада Єгипту домовилась із Ізраїлем про введення кількасот військових у демілітаризовану зону - на Синайський півострів. Солдати мають допомогти уникнути заворушень у курортному місті Шарм-ель-Шейх.

  Ізмаїл Етман, речник збройних сил Єгипту: "Збройні сили країни визнають вимоги демонстрантів цілком законними. Право на мирні протести - гарантоване у нашій країні кожному. Але ми наголошуємо на неправомірності будь-яких дій, спрямованих на дестабілізацію безпеки нації, зазіхання на державну чи приватну власність. Армія не дозволить окремим групам людей тероризувати мирне населення і порушувати закон. Збройні сили на вулицях мають на меті гарантувати безпеку громадян".

  Масові заворушення у Єгипті тривають восьмий день поспіль. Після численних акцій протесту країну охопила хвиля мародерства та пограбувань. Демонстранти штурмували будівлі тюрем та держустанов, вступали у сутички з поліцією. У країні загинули понад 150 людей, кілька тисяч - зазнали поранень.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Великій Британії відбулись змаганння серед найкрутіших чоловіків [відео]
  Наступний матеріал
  Нова хвиля повеней насувається на австралійський штат Квінсленд
  Теги: