Володимир Огризко, екс-глава МЗС України
Володимир Огризко, екс-глава МЗС України 5 канал

"Німецькі політики почали казати, що Росія поводиться неадекватно" – Огризко про зміну позиції Заходу

Читайте по-русски
Україна має використати нове вікно можливостей, вважає ексміністр закордонних справ

Після провального візиту глави європейської дипломатії Жозепа Борреля до Москви і вислання низки дипломатів з РФ навіть німецькі політики почали казати, що Росія поводиться неадекватно і Україна має використати цю ситуацію. Про це в ефірі ток-шоу "Політклуб" на "5 каналі" сказав ексміністр закордонних справ України Володимир Огризко.

"Мені хочеться побачити в тому, що ми зараз маємо, якісь певні елементи позитиву. Попри те, що насправді нема стратегії, точніше, щодо Росії з'явився варіант стратегії – він довго обговорювався в експертних колах. Зараз він начебто виходить на фінальну стадію. Скажу відверто: він мені не подобається, бо це стратегія від оборони", – зазначив дипломат.

"Знаєте, це як ми в футбол граємо – якщо сідаємо на свої ворота і не хочемо, щоби супротивник до них підійшов, то ми зазвичай отримуємо пару голів собі обов'язково, а потім намагаємося відігратися. Приблизно так вибудувано в тій стратегії, яку зараз розробляють ідеологи відносин з РФ", – пояснив він.

"Є певний все-таки прогрес навіть і в нас усередині. Пам'ятаєте, спочатку ми заглядали в очі. Уже начебто припинили. Є щонайменше оцінки від глави держави, що це російська агресія, російські окупанти і так далі. Те, що було сказано про сепаратистів – воно йде всупереч цій позиції. Але певний елемент просування до нормальності, мені здається, можна фіксувати. І це вже позитив", – сказав Огризко.

"Давайте подивимося на іншу – західну – сторону… Ми зараз бачимо реальні зміни в позиції. Ну коли таке було, щоб німецькі політичні діячі казали, що Росія поводиться неадекватно, що "Північний потік-2" – це погано. Не всі правда, але поза тим. Що Україна – це європейська держава, яка має європейську перспективу і т.і. І основне – ставлення до Росії", – зауважив ексочільник МЗС.

За словами дипломата, в Москві вже зрозуміли, що з режимом Путіна на Заході вже не хочуть спілкуватися, і чекають, коли режим зміниться.

"Це пасивна позиція, як і наша концепція відносин з Росією. Не треба чекати, доки воно змініться – так можна чекати ще 10 років чи більше. Треба допомагати, щоб режим змінився швидше", – вважає Огризко.

Дивіться повний запис програми "Політклуб":

Нагадаємо, після візиту до Росії глава європейської дипломатії Жозеп Боррель заявив, що Росія не готова до конструктивного діалогу, розкритикував РФ за авторитаризм та придушення демократії, пообіцявши, що Євросоюз вже в лютому почне готувати нові санкції проти Москви, які можуть ухвалити вже навесні.

Попередній матеріал
"У Зеленського немає плану відбиватися": Климпуш-Цинцадзе про війну України проти Путіна
Наступний матеріал
Російські окупанти просуваються до позицій бійців ООС – яка ситуація біля Кримського на Луганщині
Loading...