Меркель на Мюнхенській конференції
Меркель на Мюнхенській конференції 5 канал

Німеччина ухвалила рішення на користь "Північного потоку-2" – Меркель

Читайте по-русски
Водночас наголосила на необхідності зберегти транзит газу з Росії через Україну

Ситуація на українському сході та в Криму – більш ніж тривожна. Водночас Європі все ж варто підтримувати діалог із Росією, попри всі розбіжності. Таку думку висловила канцлерка Німеччина Ангела Меркель у зверненні до Парламентської асамблеї Ради Європи.

Вона заявила, що відкрито висловлює свою критику в особистих розмовах із президентом Росії Володимиром Путіним. Натомість вважає за необхідне продовжувати співпрацю з Москвою, зокрема в галузі енергетики.

Як зауважила Ангела Меркель, Німеччина ухвалила рішення на користь "Північного потоку-2", всупереч позиції інших країн Європейського Союзу. Водночас наголосила на необхідності зберегти транзит газу з Росії через Україну, хоча й "Північний потік-2" забезпечить постачання не менш якісного палива.

Також вона нагадала, що ЄС продемонстрував єдину позицію щодо Росії, запровадивши санкції проти Кремля за незаконну анексію Криму та агресію на сході України.

"У нас чимало суперечностей та конфліктів із Росією, які, на жаль, ускладнюють наші відносини. Але я залишаюся віддана позиції, що ми маємо розмовляти одне з одним, попри всі розбіжності. Я знаю про протиріччя, пов'язані з будівництвом "Північного потоку-2", знаю позицію окремих країн у ПАРЄ. Утім у ЄС ми знайшли спільну позицію шляхом зміни газової директиви, щоб дозволити будівництво цього газопроводу", – сказала Меркель.

Росія будує газопровід "Північний потік-2" до Німеччини дном Балтійського моря від 2018 року, в обхід України. Мали завершити ще 2019-го, але через запровадження санкцій з боку Вашингтона – будівництво призупинили. Нині ж виконано 90% робіт. Сполучені Штати вважають, що основне призначення газопроводу – політичний тиск на Європу. Через нього Німеччина може стати занадто залежною від російського блакитного палива. Крім того, газопровід значно послабить залежність РФ від транзиту газу через Україну.

Попередній матеріал
Обіцяли подорожі Європою: поліція викрила групу аферистів, яка займалася торгівлею людьми
Наступний матеріал
Більшість вважає владу непрофесійною і корумпованою, розчарована Зеленським і проти його другого терміну – SOCIS
Loading...

Україна має план дій на випадок запуску "Північного потоку-2"

Завершення будівництва "Північного потоку-2" відклали ще на пів року

Росія ігнорує небезпеку захоронених на маршруті "Північного потоку-2" контейнерів з хімзброєю – розвідка

Німеччина готова зупинити будівництво "Північного потоку-2"

Французька страхова компанія АХА вийшла з будівництва "Північного потоку-2"

Посилення санкцій є гарантією безпеки для Європи: Зеленський і Дуда обговорили "Північний потік-2"