Еммануель Макрон
Еммануель Макрон Shutterstock

Передумав: Макрон підтримав завершення "Північного потоку-2"

  Читайте по-русски
  Ще півроку тому президент Франції "висловлював свої сумніви" щодо газопроводу

  Еммануель Макрон передумав і підтримав завершення будівництва російського "Північного потоку-2". Про це французький президент заявив під час спільної відеоконференції із канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель.

  Сторони домовилися, що мають усунути розбіжності щодо будівництва газопроводу напередодні перемовин із американським президентом Джо Байденом. Адже США активно виступають проти будівництва газопроводу.

  "Що стосується цього проекту, який майже завершено, то не варто чекати ніяких нових заяв без близької координації Німеччини та Франції. Ми хочемо сказати, що будемо працювати на зміцненням незалежності енергетичної стратегії Європи", – наголосив Макрон.

  "Франція має більше ядерної енергетики, і роль газу для них не настільки важлива, як для Німеччини, яка видобуває вугілля, і яка рішуче підтримує відновлювані джерела енергії. Що стосується адміністрації Байдена, звичайно, ми будемо йти на переговори з адміністрацією, але я вважаю, що врегулювання політичних розбіжностей за допомогою санкцій – не найкращий спосіб", – заявила Меркель.

  Ще у серпні 2020 року Еммануель Макрон заявив, що висловлював свої сумніви щодо газопроводу канцлерці Меркель.

  Росія будує газопровід "Північний потік-2" до Німеччини дном Балтійського моря від 2018 року, в обхід України. Мали завершити ще 2019-го, але через запровадження санкцій з боку Вашингтона – будівництво призупинили. Нині ж виконано 90% робіт. Сполучені Штати вважають, що основне призначення газопроводу – політичний тиск на Європу. Через нього Німеччина може стати занадто залежною від російського блакитного палива. Крім того, газопровід значно послабить залежність РФ від транзиту газу через Україну.

  Попередній матеріал
  Доба в Україні: 4,3 тис. нових випадків COVID-19, понад 7 тис. пацієнтів одужали
  Наступний матеріал
  Для з'ясування походження коронавірусу потрібні роки – ВООЗ
  Loading...