Фото nnm.me

Нємцов: Путін забрав собі Крим, але віддав Росію Китаю

  Російський опозиціонер Борис Нємцов вважає, що Путін тактично виграв від анексії Криму – отримав надзвичайно високий рейтинг серед росіян, однак стратегічно він програв.

  На думку лідера партії РПР-ПАРНАС, головною метою Путіна було зміцнення своєї влади і зараз його рейтинг перевищує 80%.

  "Адже яка у нього була головна мета? Захистити росіян у Криму? Ні, звичайно. Їх там ніхто не чіпав. Захистити Чорноморський флот? Ні, звичайно. Йому ніхто не погрожував, а договір оренди діяв до 2042 року. Не допустити Україну в НАТО? Так зараз шанси входження до альянсу тільки зросли", - пише Нємцов на своїй сторінці у Facebook.

  "Опозиція в загоні репресій та ізоляції. Цензура захопила не тільки ТБ, але й Інтернет. Дума голосує одноголосно, губернатори ручні, хоч і регіони в злиднях. Вибори? Ви про що? Про корупцію, відкати і розпили якось забули. Тепер цим займається племінник Путіна", - зазначив політик.

  "Але стратегічно він програв. Все і в чисту. Віддав Росію Китаю. Вибір цей і шкідливий і протиприродний. Європейці крок за кроком, не відразу звичайно, підуть і від Газпрому і від нафтової залежності від Путіна. Залишиться Китай", - переконаний опозиціонер.

  За його словами, вже у травні Путін скоріш за все підпише "грабіжницький" договір про постачання газу до Китаю.

  "Ціна буде менше $300. Китайці вміють викручувати руки, особливо, коли знають, що їм немає альтернативи. Газопровід з Якутії і Іркутської області в Китай-Сила Сибіру обійдеться в 50 млрд баксів" - ще одна Олімпіада. Частину грошей дадуть китайці в обмін на зниження ціни. Але більшу частину заплатимо ми з вами за рахунок зростання тарифів. Зростання тарифів на газ це підвищення цін на все, і комуналку, і продукти, і бензин. За дружбу з китайцями заплатимо сповна", - запевнив Нємцов, відмітивши, що неминуча також і гонка озброєнь, адже "навколо самі вороги".

  За словами політика, щоб впоратися Росія зможе лише за рахунок урізання витрат на охорону здоров‘я, освіту та пенсії: "Діти, старі. А ще за рахунок дешевої робочої сили з Середньої Азії".

  Попередній матеріал
  Джордж Буш-молодший відкриває виставку своїх картин, серед яких портрет Путіна
  Наступний матеріал
  Аваков намагається посилити відповідальність за порушення закону під час виборів