5.ua

Аваков намагається посилити відповідальність за порушення закону під час виборів

  В повідомленні урядовця йдеться про покарання за підкуп виборців , підтасування результатів волевиявлення , підробку виборчої документації та інших правопорушень виборчого процесу.

  "Ні для кого не секрет, що підкуп виборців стало нормою життя для українського суспільства, нажаль. Завдання МВС – покласти край безвідповідальній діяльності осіб, для яких підкуп виборців - звичайна справа. Відповідати за підкуп повинні не тільки ті, хто пропонує, але й ті – хто погоджується", - впевнений Аваков.

  Міністр пропонує запровадити норму, якщо виборець погодиться віддати свій голос в обмін на грошові чи матеріальні вигоди він повинен нести відповідальність. Це може бути штраф у розмірі від 1700 до 5400 гривень чи виправні роботи на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк.

  Якщо на гарячому спіймають осіб, які пропонують виборцю прийняти "угоду", то вони теж відповідатимуть перед Законом, це може бути ув'язнення на строк від 5 до 7 років.

  "Сподіваюсь, що Верховна Рада України підтримає внесення запропонованих змін до Кримінального Кодексу, а позачергові вибори Президента України, та довибори депутатів місцевій Рад та міських голів пройдуть з щонайменшими порушеннями виборчого законодавства. Я дав доручення відповідним структурам МВС перевірити всі зареєстровані випадки порушення виборчих прав, які раніше не розслідувались", - резюмує Арсен Аваков, кажучи про можливі зміни до Кримінального Кодексу.

  Попередній матеріал
  Нємцов: Путін забрав собі Крим, але віддав Росію Китаю
  Наступний матеріал
  Голова ЦВК не бачить перепон у роботі виборчих дільниць у Росії, але є проблеми у Криму
  Теги:
  Loading...