Невизнання геноциду вірмен у Франції відтепер кримінальний злочин

  Невизнання геноциду вірмен у Франції відтепер кримінальний злочин. Відповідний законопроект ухвалив Сенат країни. Публічне заперечення того, що масові вбивства вірмен у Першу Світову війну були геноцидом карають роком тюремного ув`язнення чи штрафом у 45 тисяч євро. Офіційний Єреван - вітає такий крок Франції. Туреччина, своєю чергою - обурена.
  Вісім годин тривало засідання депутатів французького Сенату. Обговорювали - суперечливе питання чи варто вважати злочинцями тих, хто не визнає, що вбивства вірмен Оттоманською імперією майже сто років тому були геноцидом. Єдності парламентарів - не виявили. Чимало політиків називали законопроект непродуктивним і застерігали про погіршення дипломатичних відносин з Туреччиною.

  Жан-П`єр Сюер, голова комісії з законності Сенату:
  "Ми переконані, що цей документ - антиконституційний. Обговорення цього питання не допоможе загоїти рани Першої Світової, і не поліпшить  дипломатичні відносини".

  Ці ж аргументи - наводили і п`ять років тому, коли пропозицію розглядали  вперше. Тоді закон не підтримала верхня палата парламенту. Тепер голосів вистачило: за - 127, проти - 86. Публічне заперечення геноциду вірмен у Франції віднині - кримінальний злочин, за який дають рік тюрми чи штрафують майже на півсотні тисяч євро. Близько двохсот прихильників документу, що влаштували денострацію під Сенатом зустріли таке рішення з радістю. Не приховують емоцій і автори закону.

  Валері Бйоє, авторка законопроекту:
  "Це дуже важливий момент ждя мене особисто і для захосту прав людини загалом. Я щаслива, що сенат ухвалив цей законопроект".

  Мурад Папазян, речник організації "Вірмени у Франції": "Я зараз відчуваю гордість за країну, у якій живу. Франція не злякалася погроз Туреччини і буде карати невизнання геноциду вірменського народу. Ми ніколи не сумнівалися, що так і мало статися".

  Схоже відреагував і офіційний Єреван. Там заявили, що рішення французьких парламентарів допоможе туркам переосмислити власну історію.

  Едуард Налбандян, міністр закордонних справ Вірменії:
  "Це  рішення увійде в історію, як символ захисту прав людини. Французи вкотре підтвердили, що є поборниками і захисниками загальнолюдських цінностей".

  Туреччина обурена. Ще у грудні, коли суперечливий законнопроект ухвалила нижня палата французького парламенту Анкара заморозила військові і дипломатичні відносини із Францією. Зараз Парижу погрожують санкціями - зокрема  відкликанням турецького посла.

  Тасін Буркуглу, посол Туреччини у Франції: "Від цього рішення постраждають усі і Франція, і Туреччина, і Вірменія. Позиція усіх сторін радикалізується, а це призведе до загострення відносин між країнами. І це - дуже недобрий знак".

  Під час масових депортацій вірмен з Оттоманської імперії під час першої світової - загинули, за різними даними, від трьохсот тисяч до півтора мільйони людей. Окрім Франції, ще понад два десятки країн офіційно визнають ці події геноцидом.

  "5 канал"
  Попередній матеріал
  Розширити співпрацю з білорусами прагне ЄС
  Наступний матеріал
  Озброєні люди знову на вулицях лівійського Триполі
  Теги: