Неспокійним видався ранок на стамбульській площі Таксим

  Неспокійним видався ранок на стамбульській площі Таксим. Через барикади до протестувальників прорвався спецназ. Попри спротив, мітингарів розганяють з площі сльозогінним газом та водометами. Більшість активістів відступила до парку Гезі, де облаштоване їхнє наметове містечко.

  Заворушення - точилися у Анкарі та Стамбулі і уночі. Антиурядові демонстранти - в обох містах звели барикади, розпалили багаття, закидали правоохоронців камінням. Силовики відповіли - сльозогінним газом, гумовими набоями та водометами. Між тим глава уряду країни, Ердоган - пообіцяв найближчим часом зустрітися з активістами. Планує також - наприкінці тижня виступити на антиурядових мітингах. Втім, влада навряд чи піде на компроміс, зазначають аналітики. Віце-прем’єр у зверненні назвав дії демонстрантів незаконними.

  Бюлент Аринч, віце-прем’єр-міністр Туреччини: "Прем’єр-міністр погодився провести зустрічі з представниками демонстрантів. Він пояснить їм точку зору влади і вислухає контраргументи. Але несанкціонованих і незаконних масових акцій ми більше не дозволимо і реагуватимемо на них згідно з чинним законодавством".

   Алі Сем, протестувальник: "Наш протест - абсолютно законний. Ми громадяни цієї країни, а не прибульці з космосу, отже маємо право на висловлення громадянської позиції. Наші методи демократичні, ми не намагаємось силою повалити законно обраний уряд.  Просто прагнемо більше поваги до простих людей з боку наших лідерів".

   Байрам Айдоглу, протестувальник: "Не вірю, що після перемов з владою ситуація покращиться. Ердоган має чимало прибічників, але і противників у нього стає дедалі більше. Якщо так триватиме і надалі, це стане кінцем нашої держави".

  Попередній матеріал
  Масштабні повені ширяться Європою
  Наступний матеріал
  Низка терористичних атак на півночі Іраку: 70 людей загинули
  Теги: