Масштабні повені ширяться Європою

  Масштабні повені ширяться Європою. До удару стихії - готуються у Хорватії. А Німеччина, Австрія Угорщина, Словаччина, Чехія та Польща - потерпають від високої води або її наслідків - з початку червня. За цей період жертвами стихії стали понад два десятки людей.
  На півночі Німеччини Ельба піднялася до рекордного рівня і затопила кілька населених пунктів. Владі довелося евакуювати мешканців щонайменше десятьох сіл і призупинити залідничне сполучення.  У інших німецьких землях, де пік паводку уже минув - тривають відновлювальні роботи. Скрутно і в Угорщині. Вода дісталася, зокрема, столиці. Через рекордний рівень води у Дунаї - довелося евакуювати не лише людей, а й мешканців місцевого зоопарку. У Польщі між тим - не вщухають дощі. Вони стають причиною усе нових підтоплень. Готуються до приходу високої води - і мешканці хорватського Вуковара.

  Зоран Міланович, прем’єр-міністр Хорватії: "З такими паводками ми маємо справу уперше, і довелося докласти чимало зусиль, щоби до них як слід підготуватися. Я спілкувався з рятувальниками і простими людьми і зробив висновок, що ми готові до удару стихії".

   Угорець: "Я бачив і більшу повінь, але це було 60 років тому, коли мені було усього дванадцять. У 2002-му та 2006-му паводки були слабшими".

  Попередній матеріал
  Негода на Шрі-Ланці: 40 людей загинули
  Наступний матеріал
  Неспокійним видався ранок на стамбульській площі Таксим
  Теги: