У США завершився останній тур дебатів кандидатів у президенти. У фінальному двобої зійшлися нинішній глава держави Дональд Трамп та колишній віцепрезидент Джо Байден.
Дискусія опонентів затягнулася і тривала трохи більше запланованих 90 хвилин. Цього разу суперники поводилися стриманіше, ніж під час перших дебатів. Утім без конфліктів не минулося. У другій половині дискусії кандидати почали звинувачувати один одного у брехні. Але модераторка – журналістка Крістен Велкер – вимкнула опонентам мікрофони.
Трамп і Байден не зійшлися в поглядах стосовно жодної з тем дискусії: економіки, національної безпеки, міжнародної політики та пандемії коронавірусу. Кандидати сперечалися щодо заходів боротьби з інфекцією.
Дональд Трамп дорікнув Джо Байдену вимогами запровадити тотальний карантин. Це, за словами американського лідера, спричинило б економічну кризу. Байден же заявив, що президент не може надалі залишатися на посаді, адже несе відповідальність за тисячі смертей від COVID-19. Сперечалися суперники й щодо відносин з Україною та Росією. Байден звинуватив Трампа в бездіяльності щодо втручання Москви в американські вибори й підтримці Кремля.
Глава держави у відповідь наголосив, що саме його адміністрація надала Києву військову допомогу. Водночас звинуватив Байдена в корупції та відмиванні коштів газовою компанією "Бурісма" й особисто сином колишнього віцепрезидента. Дискусія так загострилася, що опоненти залишили студію, не прощаючись.
"Будь-яка країна, що намагається втрутитися в американські вибори, має за це заплатити. У процес цих перегонів втрутилися Росія, Китай та ще й Іран. Вони порушили суверенітет нашої держави. І глава держави жодного разу не дорікнув про це Путіну. А заради чого? Щоб переконатися, що я не стану президентом", – наголосив Байден.
"Ніхто не ставився до Росії суворіше, ніж я. Погляньте, яку позицію відстоює наша країна в НАТО. Ви надали Україні слова підтримки, а я дав їм зброю. То хто з нас отримував гроші від Федерації?" – заявив Трамп.
Нагадаємо, понад 17 мільйонів американців уже проголосували дочасно на виборах президента США. Хоча основна дата волевиявлення – 3 листопада, багато хто хоче віддати свій голос завчасно з огляду на пандемію коронавірусу.
Вражаюче видовище: американські конвертоплани CV-22B Osprey пролетіли над Києвом – фото







