Кібербезпека
Кібербезпека Facebook / Петро Порошенко

Мін'юст США висунув звинувачення 6 офіцерам ГРУ, які стоять за вірусом NotPetya та кібератаками у всьому світі

Читайте по-русски
Цей обвинувальний акт демонструє готовність США притягати Росію до відповідальності за зловмисну кібердіяльність, наголошують у посольстві США в Україні

Міністерство юстиції США звинуватило шістьох російських хакерів, які, імовірно, є офіцерами ГРУ, у кібератаках в Україні, США, Франції та Південної Кореї і зломі програмного забезпечення, який заподіяв збитків майже на 1 млрд доларів. Про це повідомляє НВ із посиланням на Associated Press. 

Видання інформує, що, імовірні офіцери ГРУ причетні до кібератаки проти компаній у США, енергетичної системи України, організаторів Зимових Олімпійських ігор у Південній Кореї в 2018 році і учасників виборів президента Франції в 2017 році. Хакери і їхні спільники завдали шкоди комп'ютерним мережам у всьому світі. У США припускають, що саме вони стояли за атакою за допомогою вірусу-здирника NotPetya, від якого в 2017 році постраждали Україна, Західна Європа і США.

Підозрювані нині перебувають в Росії, пише CNN. Серед них Юрій Сергійович Андрієнко, Сергій Володимирович Детістов, Павло Валерійович Фролов, Анатолій Сергійович Ковальов, Артем Валерійович Очиченко і Петро Миколайович Пліскін. На пресконференції Мін'юсту США показали їхні фотографії. Вважається, що всі шестеро є членами хакерської групи Sandworm, яка стоїть за одними з найгучніших кібератак сучасності, зокрема KillDisk і OlympicDestroyer, повідомляє Business Insider.

Російські офіцери ГРУ
Російські офіцери ГРУCNN

Прокоментували звинувачення США і в посольстві США в Україні. На Twitter-сторінці уcтанови зазначено: "Російські військові кібер-умільці пошкодили українську енергомережу, посягали на Олімпійські ігри 2018, запустили NotPetya – найбільш руйнівну кібератаку в історії. Цей обвинувальний акт демонструє готовність США притягати Росію до відповідальності за зловмисну кібердіяльність". 

Як повідомляв 5.UA, у липні 2020 року Євросоюз вперше ввів санкції проти шести осіб і трьох організацій Китаю та Росії через кібератаки. За даними ЄС, люди і організації з чорного списку причетні до атаки проти Організації із заборони хімічної зброї, атакам WannaCry, NotPetya і Cloud Hopper. Під санкції, зокрема, потрапила структура ГРУ – Головний центр спеціальних технологій Головного управління Генштабу Збройних сил Росії – і кілька співробітників ГРУ.

Попередній матеріал
"Червона" зона не може бути підставою для скасування місцевих виборів – ЦВК
Наступний матеріал
Компанія "АрселорМіттал" відреагувала на звинувачення в ухиленні від сплати податків на 2 мільярди – посилаються на чинне законодавство
Loading...

Образилися за виключення через допінг: російські хакери намагалися зірвати Олімпійські ігри

Спеціалісти з кібербезпеки встановили, яким чином зламали сайти Нацполіції

Хакерські атаки не пройшли непоміченими: РНБО почала розробляти Стратегію кібербезпеки України

Масштабні хакерські атаки: невідомі зламали сайти Нацполіції в кількох областях

Хакери проти Лукашенка: спеціалісти зламали сайт МВС і оголосили в розшук президента

Кібератаки РФ: в РНБО повідомили, чи готова Україна до можливих хакерських нападів