Еверест uk.wikipedia.org

Науковці знайшли мікропластик у снігу біля вершини Евересту

  Читайте по-русски
  Дослідники припускають, що пластик туди потрапив через альпіністів

  Науковці з'ясували, що у снігу із найвищої гори світу знаходяться невеликі частини пластику. Про це мовиться в дослідженні, оприлюдненому виданням Cell Press.

  Учені із США, Великобританії та Непалу зібрали зразки снігу і талої води на 19 ділянках Евересту. Результати дослідження показали, що у цих зразках містяться мікрочастинки поліестеру, акрилових волокон та нейлону. Дослідники припускають, що причиною таких результатів є альпіністи – знайдені матеріали містяться в альпіністському спорядженні.

  Пластик виявили на висоті від 4200 до 8400 метрів. Розмір частинок пластику становить від 5 міліметрів до 100 нанометрів. За словами науковців, це найвище місце, де виявили пластик.

  "Еверест – це місце, яке я завжди вважала віддаленим і недоторканим. Знати, що ми забруднюємо навколишнє середовище поблизу вершини найвищої гори – це по-справжньому відкриває очі", – розповіла керівниця дослідження Імоджен Неппер.

  Науковиця додала, що її здивувала наявність пластику у всіх взятих зразках снігу. Неппер наголосила що людству слід відмовитися від синтетичних матеріалів і використовувати натуральні тканини.

  Як повідомляв 5.UA, в Атлантичному океані мікропластику виявилося вдесятеро більше, ніж вважалося.

  Попередній матеріал
  Ворог використовує "режим тиші", аби поліпшити свої позиції біля лінії розмежування – ГУР
  Наступний матеріал
  У РНБО готують нове рішення щодо врегулювання ситуації на Донбасі – Данілов
  Loading...