Коронавірус у світі
Коронавірус у світі 5 канал / Час. Підсумки тижня

"Найгірша рецесія після Великої депресії": у МВФ оцінили, у скільки світу обійдеться коронакриза

  Читайте по-русски
  У 2020 році очікується падіння показників економічного зростання більш, як на чотири пункти

  Орієнтовні збитки глобальної економіки від пандемії COVID-2019, що вже спричинила найгіршу з часів Великої депресії кризу, може обійтися світові у 28 трильйонів доларів упродовж наступних п'яти років.

  Таку цифру озвучила директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва під час пресконференції у Вашингтоні 14 жовтня, передає "Укрінформ".

  "Упродовж наступних п'яти років криза може коштувати, за наявними оцінками, близько $28 трильйонів втрат для ВВП", – розповіла Георгієва.

  Вона також нагадала, що за 9 місяців пандемія забрала життя більше мільйона людей та розвернула глобальну економіку у зворотному напрямі. Почали різко зростати показники бідності, безробіття, суттєво підвищився ризик для економік країн з низьким доходом.

  "За останні пару місяців картина стала менш похмурою, але ми все ще прогнозуємо найгіршу глобальну рецесію після Великої депресії. Ми очікуємо падіння показників економічного зростання до "мінус" 4,4% цього року", – повідомила директор-розпорядник МВФ.

  Водночас, за її словами, позитивні новини також є.

  "Ми бачимо безпрецедентні зусилля щодо розробки вакцини та ліків, ми бачимо надзвичайні та скоординовані фіскально-грошові заходи, які створюють тверду основу для світової економіки", – зауважила Георгієва.

  Глава Фонду переконана, що світ почав учитися тому, як жити з вірусом.

  "Попри те, що в наших прогнозах є величезна доля невизначеності, ми все ж передбачаємо часткове й нерівномірне відновлення у 2021 році", – додала Георгієва.

  Відтак, наступного року очікується глобальне економічне зростання на рівні 5,2% від ВВП.

  Довідково: станом на 14 жовтня 2020 року у світі зареєстровано 38 449 404 випадків захворювання на COVID-2019, з яких 1 092 251 виявилися летальними (дані сайту Worldometers). В Україні від початку пандемії на коронавірус захворіли більш як 276 тисяч людей, з яких 5229 – не здолали недугу. 

  Попередній матеріал
  Російські окупанти обстріляли українські позиції поблизу Водяного на Донбасі – штаб ООС
  Наступний матеріал
  Зеленський присвоїв 5 військовим підрозділам почесні найменування та нагородив бійців ООС
  Loading...