Орієнтовні збитки глобальної економіки від пандемії COVID-2019, що вже спричинила найгіршу з часів Великої депресії кризу, може обійтися світові у 28 трильйонів доларів упродовж наступних п'яти років.
Таку цифру озвучила директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва під час пресконференції у Вашингтоні 14 жовтня, передає "Укрінформ".
"Упродовж наступних п'яти років криза може коштувати, за наявними оцінками, близько $28 трильйонів втрат для ВВП", – розповіла Георгієва.
Вона також нагадала, що за 9 місяців пандемія забрала життя більше мільйона людей та розвернула глобальну економіку у зворотному напрямі. Почали різко зростати показники бідності, безробіття, суттєво підвищився ризик для економік країн з низьким доходом.
"За останні пару місяців картина стала менш похмурою, але ми все ще прогнозуємо найгіршу глобальну рецесію після Великої депресії. Ми очікуємо падіння показників економічного зростання до "мінус" 4,4% цього року", – повідомила директор-розпорядник МВФ.
Водночас, за її словами, позитивні новини також є.
"Ми бачимо безпрецедентні зусилля щодо розробки вакцини та ліків, ми бачимо надзвичайні та скоординовані фіскально-грошові заходи, які створюють тверду основу для світової економіки", – зауважила Георгієва.
Глава Фонду переконана, що світ почав учитися тому, як жити з вірусом.
"Попри те, що в наших прогнозах є величезна доля невизначеності, ми все ж передбачаємо часткове й нерівномірне відновлення у 2021 році", – додала Георгієва.
Відтак, наступного року очікується глобальне економічне зростання на рівні 5,2% від ВВП.
Довідково: станом на 14 жовтня 2020 року у світі зареєстровано 38 449 404 випадків захворювання на COVID-2019, з яких 1 092 251 виявилися летальними (дані сайту Worldometers). В Україні від початку пандемії на коронавірус захворіли більш як 276 тисяч людей, з яких 5229 – не здолали недугу.