Facebook / Pavlo Klimkin

Найавторитетніший німецький словник Duden змінив Kiew на Kyjiw

  У жовтні 2018 року МЗС України спільно з Центром стратегічних комунікацій "StratCom Ukraine" розпочало онлайн-кампанію #CorrectUA

  Найавторитетніший довідник з правопису німецької мови Duden змінив назву української столиці з Kiew на Kyjiw. Про це повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін у Facebook.

  Він написав: "Раніше, на жаль, у цьому словнику назва української столиці подавалася лише через російську транскрипцію. А от тепер маємо всі підстави на повну силу запускати кампанію #KyjiwKeinKiew у німецькомовних країнах. Мова – категорія, що постійно розвивається, маємо цим скористатися".

  Також він закликав українців та друзів України в німецькомовному просторі долучитися до зусиль українських дипустанов та підтримати тренд правильного вживання українських географічних назв.

  "Відлітаючи з віденського, берлінського чи мюнхенського аеропорту до Києва, ще приємніше буде повертатися на Батьківщину, якщо пункт призначення наші німецькомовні друзі позначатимуть так, як його вимовляємо ми. Давайте разом долати лінгвістичну несправедливість стосовно української мови", – додав Клімкін.

  Як повідомляв 5.UA, раніше британське видання The Guardian заявило, що буде використовувати у своїх публікаціях назву столиці України відповідно до правопису англійською – Kyiv – замість старої форми Kiev. Написання назви української столиці виправили аеропорти Лондона, Будапешта, Талліна і Варшави. А ЄС змінив "Kiev" на "Kyiv" в електронних адресах співробітників. Додамо, що у жовтні 2018 року МЗС України спільно з Центром стратегічних комунікацій "StratCom Ukraine" розпочало онлайн-кампанію #CorrectUA, у рамках якої на сторінках соцмереж виставляє пости-звернення до провідних іноземних ЗМІ щодо некоректного написання назви української столиці як Kiev замість правильного Kyiv.

  Попередній матеріал
  Брак сил та цинізм: Супрун розповіла, як відрізнити професійне вигорання від перевтоми
  Наступний матеріал
  У Карпатах двоє туристів загинули від обмороження

  "Недостатня увага надихнула Кремль": Клімкін закликав Захід до реальних дій щодо РФ через її агресію проти України

  Німецька гостинність: уболівальників "Шахтаря" побили й пограбували у Франкфурті

  Радник Клімкіна про зміни до Газової директиви ЄС: Вона не дає "зелене світло" для "Північного потоку-2", а навпаки

  Помер знаменитий модельєр і креативний директор Chanel Карл Лагерфельд

  Кінофестиваль Berlinale: які стрічки відзначили "ведмедями" у 2019 році

  Європа готує модернізацію військових потужностей: підсумки першого дня Безпекового форуму в Мюнхені