На Мексиканську затоку насувається ураган "Мілтон". Синоптики надали йому найвищу категорію інтенсивності. У зоні ураження американське узбережжя. Найбільше дістанеться штату Флорида. Але чому буревій – це не лише стихійне лихо? Невже у Штатах хтось взявся політизувати катастрофу перед виборами? Та чому Білий дім звинувачує в цьому Дональда Трампа? Більше дивіться в сюжеті від "5 каналу".
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
З дітьми, хатніми улюбленцями та незабутніми спогадами. Туристи з мексиканського острова Хольбош завчасно переривають відпустку та хутко евакуюються на континент. Білосніжні теплі пляжі доведеться проміняти на розкладне ліжко десь у пункті тимчасового прихистку. А все через ураган, який насувається на Мексиканську затоку.
На континенті теж передчувають загрозу. У прибережних супермаркетах наплив покупців. Мешканці стоять у чергах за речами першої потреби. Вітри швидкістю майже 300 км за годину вже підбираються до Мексики. Зливи та пінисті хвилі помітили навколо півострова Юкатан.
"Мілтон" – це вже ураган п'ятої категорії. Найближчими годинами можна очікувати сильні дощі і потужний вітер. Не виключено, що він може дійти до узбережжя. Ми просимо вас бути уважними до інформації, яку поширюють посадові особи з питань цивільного захисту від уряду Мексики та регіону. А також, якщо ви живете в низинах, то краще перебратися до встановлених укриттів", – заявила президентка Мексики Клаудія Шейнбаум.
Буревій найменували "Мілтон", а починався він як незначний тропічний шторм. Втім, за добу сягнув найвищої – п'ятої категорії. За швидкістю посилення став третім в історії Атлантики. Око циклону спостерігають навіть із Міжнародної космічної станції. Про наслідки синоптикам доводиться лише здогадуватися.
"На нас чекає багатофакторна небезпека. Можливо, значні широкомасштабні відключення електроенергії на декілька діб, коли "Мілтон" почне перетинати півострів Флорида, повалені дерева, перебої в живленні, ба навіть неможливість пересуватися протягом декількох днів", – наголосив заступник директора Національного центру ураганів Джеймі Роум.
До США ураган добереться надвечір середи. Вдарить по Флориді. Епіцентром стане район біля міста Тампа. Місцеві надзвичайні служби та мешканці вже готуються зустрічати негоду. У штаті розгорнули тимчасові центри прихистку. Білий дім тим часом закликає перечекати у безпечному місці. А краще – за межами штату.
Читайте також: Руйнівний шторм зносив все на своєму шляху: ураган "Гелен" став одним з найсмертоносніших в історії США.
"Будь ласка, дослухайтеся до заклику евакуюватися. Почуйте місцеву владу, тому що я знаю, що багато людей переживали ці урагани й раніше, але цей буде дуже серйозним. І я закликаю вас, будь ласка, просто візьміть усе, що вам потрібно, і слухайте вказівки, які ви отримуєте від місцевої влади. Вони знають, що кажуть, і вони знають, яким буде "Мілтон", – заявила віцепрезидентка США Камала Гарріс.
"Мілтон" стане вже другим суперураганом у США за останній час. Наприкінці вересня американці пережили наслідки "Гелен". Це був буревій меншої – четвертої категорії. Під ударом опинилися Флорида, Джорджія, а особливо Північна Кароліна. Загинули понад 200 людей.
"Зараз саме той час, коли у вас є можливість ухвалити рішення, необхідні для того, щоб убезпечити себе та свою сім'ю. Ми закликаємо вас зробити це зараз. Готуймося до найгіршого, молімося про послаблення і сподіваймося на найменшу можливу шкоду. Але ми повинні бути готові до великого, серйозного удару по західному узбережжю Флориди", – наголосив губернатор Флориди Рон Десантіс.
Але чи може катастрофа стати політтехнологією? Напередодні виборів політики не гребують стрибати навіть на кістках заради рейтингів. Республіканська партія США не стала винятком. Дональд Трамп заходився критикувати Білий дім. Нарікає, нібито влада ігнорує реальні потреби потерпілих від урагану "Гелен". А слова президента Байдена про "стійку та координовану допомогу регіонам" – ставить на сміх.
"Ніхто такого не говорить. Байден взагалі не знає такого слова, як "стійкий". У його словнику його немає. Президент і віцепрезидентка мають навідатися туди особисто. А те, що вони звинувачують мене у політизації теми урагану, мене не дивує. Все, що я роблю, вони називають політизацією", – сказав Трамп.
Джорджія та Північна Кароліна дуже сильно постраждали від буревію "Гелен". Але об'єднує їх не лише це. Для прийдешніх виборів обидва ледь не найважливіші. Кожен має по 16 голосів колегії вибірників. І між Трампом та Гарріс опитування чіткого переможця поки що не визначило.
Антон Кучеренко, "5 канал"
Дивіться також: