Віктор Орбан
Віктор Орбан dw.com

На саміті ЄС розгорівся скандал через угорський закон щодо ЛГБТ

  Читайте по-русски
  Членство Угорщини в Європейському Союзі поставили під сумнів через тиск на представників ЛГБТ

  Лідери низки країн Євросоюзу під час саміту обрушилися з різкою критикою на главу угорського уряду Віктора Орбана. Причиною став прийнятий недавно парламентом Угорщини суперечливий закон про заборону "пропаганди гомосексуальності". Про це пише Deutsche Welle.

  В ході двогодинних, "часом емоційних" дебатів, присвячених угорському прем'єру, глава уряду Нідерландів Марк Рютте навіть поставив під сумнів членство Угорщини в Європейському Союзі.

  "На цей раз все зайшло надто далеко", - заявив Рютте.

  Він також закликав Орбана наслідувати приклад Великої Британії та ініціювати процедуру виходу із товариства відповідно до статті 50 Договору про ЄС, якщо в Угорщині не мають наміру поважати європейські цінності.

  Особливо гостро відреагував прем'єр-міністр Люксембургу Ксав'є Бетель, який сам є відкритим гомосексуалістом і живе зі своїм партнером з 2015 року.

  "Ти перетнув червону лінію. Це не та Європа, в якій я хочу жити", – сказав він Орбану.

  Голова Європейської Ради Шарль Мішель нагадав в зв'язку з цим, що "такі цінності, як свобода, толерантність і людська гідність, є основоположними для Європейського Союзу".

  Канцлер ФРН Ангела Меркель раніше назвала прийнятий в Угорщині закон "неправильним", оскільки він, крім іншого, обмежує "свободу освіти". Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн визначила його словом "ганьба".

  Сам Віктор Орбан на саміті відмовився відкликати закон про заборону "реклами гомо- і транссексуальності". Він заявив, що нова постанова, прийнята угорським парламентом близько десяти днів тому, зовсім не направлена проти представників ЛГБТ. Закон, за словами Орбана, лише дає батькам "ексклюзивне право на статеве виховання їхніх дітей".

  Як відомо, парламент Угорщини 15 червня ухвалив закон, який забороняє поширювати серед осіб молодше 18 років книги, фільми, просвітницьку літературу, а також матеріали "рекламного" характеру, які "пропагують" гомосексуальність і стосуються питань, пов'язаних з гендерною ідентичністю. Законопроєкт переважною більшістю підтримали депутати від правлячої партії "ФІДЕС – Угорський громадянський союз" під головуванням прем'єр-міністра Віктора Орбана.

  Поправки були частиною більш широкого пакета, присвяченого посиленню покарання за педофілію, в чому критики побачили прагнення влади прирівняти гомосексуальність до статевих злочинів проти дітей. Сам Орбан завив, що зміни покликані захистити неповнолітніх.

  Нагадаємо, що на минулому тижні Угорщина обмежила доступ до інформації про ЛГБТ у школах. Відповідний закон ухвалив угорський парламент, який підтримали 157 депутатів зі 199-ти. Це представники керівної націоналістичної партії "Фідес" та опозиційної "Йоббік". Решта парламентарів покинули залу на знак протесту.

  Попередній матеріал
  Український уряд підписав угоду із Світовим банком на $350 млн
  Наступний матеріал
  На Київ насуваються гроза і град – оголошено 1-й рівень небезпеки
  Loading...

  Угорщина обмежила доступ до інформації про ЛГБТ у школах

  У Швейцарії узаконили одностатеві шлюби

  У Києві напали на ЛГБТ-активіста – подробиці

  У Ватикані роз’яснили слова Папи Франциска про одностатеві союзи: "Були вирвані з контексту"

  Уперше в історії США сенаторкою штату стала трансгендерка

  "Як і всі люди – діти Божі": Папа Римський уперше офіційно підтримав одностатеві шлюби