http://ru.sputnik.md/

На президентських перегонах у Молдові проросійський кандидат зібрав майже 50% голосів

Востаннє вибори президента у цій країні відбулись 1996 року, потому главу держави обирали у парламенті

На виборах президента Молдови у першому турі голосування, що відбувся в неділю, 30 жовтня, переможця визначити не вдалося. Натомість, визначився відносний лідер перегонів. Про це повідомляє DW з посиланням на центрвиборчком Молдови.

Як зазначається, за результатами підрахунку 100% бюлетенів проросійський кандидат з Партії соціалістів Ігор Додон отримав 48,7% голосів виборців, його головна суперниця – Майя Санду, кандидат від проєвропейських сил – 37,96%.

"Своєрідним сигналом однозначно є підтримка Санду з боку діаспори, яка знаходиться в Європі. І питання залишається у тому, чи зможе її команда мобілізувати прихильників. Водночас, ці вибори показали, що правляча коаліція в парламенті представлена, якщо перебільшувати – "політичними трупами", тому Молдова знаходиться в стані глибокої моральної і, найімовірніше, політичної кризи", - зазначив в ефірі "Інформаційного ранку" на "5 каналі" політичний аналітик Оазу Нантой (Молдова).

Повідомляється, що для перемоги необхідно було набрати більше 50% голосів, а в голосуванні мали взяти участь не менше третини виборців. Натомість, у другому турі такого обмеження немає.

Як стало відомо, Додон виступає проти європейської інтеграції та за тісніші зв'язки з Росією. Екс-міністр освіти Санду, яку підтримує прозахідна молодь, виступає за проєвропейський курс. Тепер Додон і Санду зустрінуться у другому турі, який відбудеться за два тижні, 13 листопада.

Зазначимо, що у Молдові вперше з 1996 року проходять вибори президента. З 2000 року президента республіки обирали в парламенті, але у березні 2016 року Конституційний суд республіки скасував це правило.

Нагадаємо, вибори у Молдові пройшли у неділю, 30 жовтня. Явка під час голосування засвідчила, що вибори відбулися.

Попередній матеріал
Нерухомість, елітні авто, тренажери та вила: що задекларував Олег Ляшко
Наступний матеріал
В Україні завершено перший етап подання е-декларацій – НАЗК

Вибори президента у Молдові оголошені такими, що відбулися – ЦВК

У Молдові обирають президента