telegraph.co.uk

Міжнародного Букера отримала кореянка за роман "Вегетаріанка"

  Міжнародна Букерівська премія 2016 року присуджена письменниці з Південної Кореї Хан Канг за роман "Вегетаріанка", а також перекладачці Деборі Сміт

  Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на The Guardian. У романі йдеться про домогосподарку, яка, побачивши дивний сон, вирішує перестати їсти м'ясо, через що стикається з агресивною реакцією з боку чоловіка, батька й оточуючих.

  "Вегетаріанка" – перший перекладений англійською мовою роман Хан Канг. Журі конкурсу назвало твір "точним, тривожним і чудово написаним", "вражаючою сумішшю краси і жаху".

  Переклад "Вегетаріанки" став першим для Сміт, яка почала вивчати корейську мову лише сім років тому.

  Міжнародна Букерівська премія вручається з 2005 року. Спочатку її вручали раз на два роки за книги, які написані англійською або перекладені нею. З 2016 року премію вручають за одну перекладену англійською книгу, причому приз у 50 тисяч фунтів ділиться порівну між автором і перекладачем.

  Нагадаємо, 2015 року лауреатом престижної літературної премії The Man Booker Prize став письменник з Ямайки Марлон Джеймс за роман "Коротка історія семи вбивств".

  Попередній матеріал
  Вакарчук оприлюднив трек-лист нового альбому
  Наступний матеріал
  У Римі знайшли залишки військових казарм часів імператора Адріана

  Письменник з Ямайки отримав Букерівську премію за роман про Боба Марлі

  У лонг-ліст Букерівської премії вперше потрапив письменник з Ямайки

  Лауреатом Букерівської премії стала Еліс Мунро

  У Британії вручили Букерівську премію