Marlon James / Facebook

Письменник з Ямайки отримав Букерівську премію за роман про Боба Марлі

Володаря премії чекає грошова винагорода у розмірі 50 тис. фунтів стерлінгів.

Цьогоріч лауреатом престижної літературної премії The Man Booker Prize став письменник з Ямайки Марлон Джеймс за роман "Коротка історія семи вбивств".

Як повідомляє Meduza, у творі йдеться про спроби замаху на життя музиканта Боба Марлі.

Ім'я володаря премії було оголошено на урочистій церемонії 13 жовтня. 44-річний Марлон Джеймс став першим представником Ямайки, який отримав "Букера" за всю історію існування нагороди. 

Marlon James / Facebook

До шорт-листа претендентів на Букерівську премію-2015, окрім Джеймса, входили романи британців Том Маккартні "Атласний острів" і Санджіва Сахоти "Рік пагонів", представників США Енн Тайлер "Котушка блакитних ниток" і Ханьї Янагіхари "Маленьке життя", а також Шігозі Обіоми з Нігерії з твором "Рибалки".

Видання зазначає, що на переможця чекає винагорода у розмірі 50 тис. фунтів стерлінгів. Автори книг, що потрапили в шорт-лист, але не стали переможцями, отримають чеки на 2,5 тис. фунтів кожен, а також право на перевидання номінованих на премію книг в спеціальному "букерівському" оформленні.

Букерівська премія була заснована 1969 року. Це одна з найбільш престижних нагород в англомовній літературі. 

Як повідомляв 5.ua, лауреатом Нобелівської премії з літератури у 2015 році стала білоруська письменниця українського походження Світлана Алєксієвич. 

Попередній матеріал
Кількість жертв у Гватемалі через зсуви ґрунту зросла до 280 людей
Наступний матеріал
У Києві відкрилася виставка військової техніки "Сила Нескорених"
Теги:
Loading...