Масштабними народними гуляннями зустріли у світі Рік Дракона

  Видовищними феєрверками та масштабними народними гуляннями зустріли у світі Рік Дракона. Саме сьогодні перший день нового року за східним місячним календарем. Найбільші святкування традиційно влаштували в Азії. Про те, як тамтешні мешканці зустрічали Чорного Дракона - далі у сюжеті.
  Кролик сховався, дракон прилетів. Останні хвилини старого року і перші миті Нового у Азії зустріли масштабними феєрверками. Найпишніше святкували - у Китаї. Тамтешні мешканці- вважають себе нащадками міфічної істоти. Саме Дракон є символом Піднебесної, уособленням шляхетності та мудрості. Тож від прийдешнього року китайці очікують - лише найкращого. У серці Пекіна - у перші хвилини року Дракона - за традицією сто вісім разів вдарили у велетенський дзвін - щоби відлякати злих духів і закликали вдачу. Побачити це дійство прийшли сотні людей.

  Лю Чонг, місцевий мешканець:
  "Сподіваюся, що у рік Дракона моя країна досягне добробуту і процвітання. Нехай святкові дзвони - приваблять успіх, здоров`я та радості усім, хто святкує Новий рік!"

  Крістіна Гонзалес, туристка з Іспанії: "Феєрверки - просто фантастичні! Дуже схожими салютами  святкують визначні події у нас на батьківщині, тож я почуваюся, як удома!"

  Щоби новий рік був успішним - зустрічають його за традицією у родинному колі. На столах -  обов`язково мають бути пельмені, а помешкання та вулиці до свята прикрашають яскравими ліхтариками. А ще у перші дні нового року варто запоручитися божественною підтримкою, тож чимало китайців прямують до храмів. Там палять ароматичні суміші, гладять на щастя зображення тварин і кидають монети у колодязі.

  Хао Яцзинь, мешканець Пекіна: "Цьогріч ми з родиною прийшли сюди помолитися, щоби наступний рік був кращим за попередній. Віримо, що саме так і станеться!"

  Зображенням дракона - прикрашають у Азії чи не кожен будинок. Іграшки, глиняні та порцелянові фігурки, ліхтарики - усе це має привабити міфічну тварину. Своєрідним рекордсменом у цій справі - став фермер з півночі Китаю. До свята він вирізав з паперу - понад тисячу зображень драконів. І зупинятися на досягнутому - не збирається

  Жань Бін, фермер: "Я продовжу вирізати паперових драконів, і не зупинюся, допоки не створю  десять тисяч таких зображень. І усі мої дракони - будуть різними!"

  Пишно відсвяткували прихід китайського Нового року - і у Малайзії, на Філіппінах, у Індонезії,  Гонконгу та на Тайвані. Рік Чорного водяного дракона триватиме - до 9-го лютого 2013-го. На зміну йому - прийде рік Змії.

  "5 канал"
  Попередній матеріал
  Хорвати висловилися за вступ до ЄС
  Наступний матеріал
  Затриманих пілотів літака АН-32 серед них і громадянина України відпустили
  Теги: