Хорвати висловилися за вступ до ЄС

  На порозі до Європи. За вступ до ЄС - проголосувала на референдумі більшість мешканців Хорватії. За попередніми даними - цей крок підтримали понад 65 відсотків громадян.

  Так, Євроінтеграції сказали хорвати. На референдумі, який відбувся напередодні, країна вирішила приєднатися до ЄС. У Хорватії відсутній мінімальний поріг явки на всенародних голосуваннях. Тож попри те, що на виборчі дільниці прийшли лише 43 відсотків виборців, волевиявлення уважаєть таким, що відбулося

  Йосип Зарвські, пенсіонер: "Ми не можемо лишатися осторонь. Ми віддавна належимо до Європи. І приєднання принесе нам багато користі. Звісно, з`являться і труднощі, але ми маємо до них звикнути".

  Ніколіна, студентка: "Ми не Швейцарія, тож не можемо опиратися інтеграції. Для нас відкриється багато можливостей у пошуку роботи. Тому я однозначно за приєднання".

  Проти євроінтеграції близько 30 відсотків місцевих мешканців. Вони побоюються, що у Євросоюзі Хорватія може втратити незалежність, за яку країна боролася у війні 1990-х років.

  Хорват: "Я  голосував проти. Простим людям ніхто не пояснив, яка мета існування ЄС. Як на мене - це не принесе нам нічого доброго".

  Після оприлюднення попередніх результатів, хорватський прем`єр Зоран Міланович і президент Іво Йосипович не стримували емоцій. Чільники держави влаштували урочистий прийом у палаці.

  Іво Йосипович, президент Хорватії: "Це - великий день для Хорватії. Великий за важливістю та за результатом. Хорватія обрала Європу, хорватія обрала союз з усіма демократичними європейськими країнами, які боряться за прогрес". 

  Опитимізм хорватської влади розділяють і в Брюсселі. З результатами референдуму країну привітали Герман Ван Ромпей та Жозе Мануель Баррозу.

  Пауль Ван Дорен, голова делегації ЄС у Хорватії: "Цей референдум - історична подія для Хорватії і для цілого регіону. Інтеграція країни до ЄС - стане сигналом для сусідніх держав. Ми знаємо, що вони також прагнуть вступити до спільноти. Це вимагає чималих зусиль, але приклад Хорватії доводить - усе можливо, якщо є рішучість і бажання".

  Завершити вступ Хорватії до ЄС має ратифікація договору усіма країнами-членами. Вступ країни до Євросоюзу запланований на липень 2013 року. Тоді Хорватія стане 28 членом ЄС.

  Мирослава Пеца, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Жителі аварійного будинку в Макіївці непокояться за своє життя
  Наступний матеріал
  Масштабними народними гуляннями зустріли у світі Рік Дракона
  Теги: