Жителі аварійного будинку в Макіївці непокояться за своє життя

  Жителі аварійного будинку в Макіївці непокояться за своє життя. За їхніми словами, триповерхівка може обвалитися будь-якої миті. Чиновники заявляють, грошей на ремонт будівлі у бюджеті немає, а переселити людей - не можуть.

  Анатолій Лакіза щоночі чує звуки руйнування будинку. Стеля та стіни його помешкання - у тріщинах. Інвалід-візочник не може вийти з квартири, адже мешкає на другому поверсі. Чоловік боїться одного дня бути похованим під руїнами.
   
  Анатолій Лакіза, мешканець аварійного будинку: "Когда телевизор идет с вечера – ничего не слышно. А вечером, когда выключишь телевизор, оно тресь-тресь. Слышно как сыпется – понимаете. Здесь самое главное не то, что я прошу - у меня сделайте, мы просим, чтобы они сделали стяжку дома".
   
  Листування з комунальниками триває понад 5 років. Олена Волинська за цей час зібрала кілька томів документації. За словами жінки, в останньому листі чиновники обіцяли провести капітальний ремонт будинку торік. Не зробили нічого. Триповерхівка продовжує обвалюватися.
   
  Олена Волинська, мешканка аварійного будинку: "Стенка дома отошла больше, чем на 10 см. Эти щели закрываем любым подручным материалом, который есть дома - тряпки, жужалка, кирпичи, шлак".
   
  В управлінні житлово-комунального господарства заявляють, на ремонт аварійного будинку не отримали грошей з бюджету. А переселяти людей в інші квартири чиновникам не дозволяє чинне законодавство.

  Олег Борисов, начальник Макіївського управління ЖКГ: "Есть люди, которые квартиры приватизировали, и,  вцелом, таких приватизированных жилье людей 80%. В соответствии с жилищным кодексом мы не имеем права предоставлять государственное жилье или жилье коммунальной собственности приватизирвоанным. Там должен идти процесс расприватизации, достаточно длинная процедура. Это не потому, что городские власти противные, мы просто не имеем права этого делать".
   
  На ремонт будинку потрібно щонайменше мільйон гривень. Чи дійдуть ці кошти з державного бюджету цьогоріч - чиновники гарантувати не можуть. Натомість мешканці аварійної триповерхівки збираються скаржитися до прокуратури.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Макіївка, Донеччина, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Показ мод у метро влаштували на тижні моди у Бразилії
  Наступний матеріал
  Хорвати висловилися за вступ до ЄС
  Теги: