Масові протести освітян в Італії (РЕПОРТАЖ)

  Італійські освітяни виконали погрозу і зібралися на масову демонстрацію у центрі Риму. Тисячі викладачів та студентів виступають проти нових освітніх реформ, які напередодні ухвалив Сенат. Окрім зменшення фінансування для ВИШів, реформа передбачає скорочення штату викладачів, зменшення навчальних годин і повернення до старої системи оцінювання. "Кроком у минуле" називають новий закон не лише протестувальники, але опозиційні політики. Вони приєдналися до демонстрантів і виступають проти уряду Сильвіо Берлусконі.
  На мітинг до Рима з`їжджаються люди з усієї Італії. Проти нових законів у системі освіти протестують викладачі шкіл та університетів, студенти, школярі та їхні батьки. У руках демонстрантів - плакати з карикатурними зображеннями головних ініціаторів  запровадження нової реформи - прем`єра Берлусконі, міністра освіти Маріастелли Джельміні і міністра фінансів.  Пліч-о-пліч з демонстрантами йдуть і опозиціонери, представники демократичної партії та лівого крила політики. Вони називають провладний закон абсурдним.

  Вальтер Вельтроні, лідер опозиції: "Ми повинні прислухатися до голосу навчальник закладів. Урізати витрати на освіту - це не найкращий шлях, щоб дати країні гарне майбутнє. Гадаю, треба продовжувати боротьбу і змусити уряд скасувати закон, а надто скасувати урізання коштів".

  Новий документ закон торкнеться усіх рівнів освіти. Для молодших школярів запровадять одного вчителя на всі предмети упродовж перших 5-ти років навчання. Обов`язковою у молодшій школі стане шкільна форма. Незадовільною оцінкою стане шість за 10-бальною шкалою. Оцінки ставитимуть і за поведінку. Університетам скоротять фінансування загалом, і зокрема - на дослідницьку роботу. Зменшиться штат викладачів і кількість навчальних годин, скасують так звану групу продовженого дня. Не менше, аніж студенти, обурені їхні батьки, які переконані - нові реформи знизять якість освіти. Та найбільше незадоволені вчителі.

  Анна ді Стефано, вчителька: "Ми хочемо, щоб міністр освіти ще раз подумала про цей закон. Вона мусить розв`язати цю ситуацію, доки справа не зайшла далеко".

  Марта, студентка: "Нам треба йти вперед, а не повертатися у минуле, до тих законів, які були ухвалені ще у 50-х роках".

  Марко, студент: "Ми підтримуємо цю демонстрацію, 14 листопада ми знову вийдемо на вулиці проти цієї реформи. Сподіваємося, щось зміниться".


  Сильвіо Берлусконі не має наміру скасовувати щойно запроваджену реформу. Він пропонує освітянам діалог і обговорення нових законів. За словами прем`єра, люди хибно тлумачать закон. Скорочуватимуть лише педагогів, котрі досягли пенсійного віку і мають поступитися молодшим. Навчальні години і групи продовженого дня скорочують з економічних причин, щоб тим, хто залишається, платити більшу зарплату. Глава уряду та його міністри запевняють, що новий закон відкриває шлях до оновлення і змін в освіті. Працівники ж галузі із цим не згодні, і протестів не припинять.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.22Мб)
  Попередній матеріал
  Петро Порошенко - гість програми "Час" о 21.00
  Наступний матеріал
  "Професія: рятувальник". Спецрепортаж (ВІДЕО)
  Теги:
  Loading...