"Професія: рятувальник". Спецрепортаж (ВІДЕО)

  Рятувальникам Одеси та Криму пірнати доводиться не тільки влітку. Надзвичайних ситуацій не бракує й нині. Мізерна зарплата та відсутність необхідного оснащення еменесників не зупиняє. Щодня вони рятують людські життя. А також на додачу розміновують снаряди, які залишились на дні Чорного моря ще з часів Другої світової війни. "5 канал" продовжує серію репортажів "Професія: рятувальник".
  Курортний сезон закінчився, але одеський рятувально-водолазний загін без роботи не лишається. Щонайменше раз на тиждень витягують когось із води. За будь-якої погоди та пори року рятувальники працюють за 650 гривень на місяць, з доплатою за вислуги виходить трохи більше – тисяча двісті. Але попри скромний заробіток, загін рятувальників укомплектований на 90 відсотків

  Володимир Задзік, заступник начальника частини з технічних питань аварійно-рятувального загону спеціального призначення: "Люди, которые приходят к нам удерживаются и продолжают работать и бывают очень исключительные случаи, от которых люди уходят с работы. Это просто семейные проблемы".

  Чого справді бракує одеським рятувальникам - це технічного оснащення. Надто, водолазам. Спеціальний одяг та прилади коштують дорого, і забезпечити необхідним екіпіруванням влада не може.

  Сергій Бабій, заступник начальника групи рятувальних водолазних робіт: "Вартість одного апарату повітряного дихання, який складає балон, регулятор першого-другого ступенів, жилет-компенсатор, вартість одного такого апарату вісім з половиною тисяч. Вартість одного костюма сухого типу – сім з половиною тисяч, в нього включається і маска повнолицева. Вартість мокрого костюму складає півтори тисячі гривень, не считаючи ласти, які стоять 500-600 гривень".

  До обов`язків МНСників також входить розмінування снарядів, що лежать на дні моря з часів війни. А оскільки програми із суцільного розмінування бухт досі немає, найчастіше воєнні бомби знаходять відпочивальники.

  Якщо побачили в морі підозрілий предмет – телефонуйте 01, просять рятувальники відпочивальників та мешканців міста. Піротехніки та водолази вивозять боєприпас у відкрите море і вже там знищують. Щоправда, якщо торпеду або снаряд знайшли влітку, розмінування доводиться відкладати до осені.

  Щодня МНСники ризикують своїм життям заради інших. Кажуть, на свою роботу не скаржаться, але про сучасне технічне оснащення все-таки мріють.

  Юлія Крючкова, Олексій Єсін, Севастополь, Одеса, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.47Мб)
  Попередній матеріал
  Масові протести освітян в Італії (РЕПОРТАЖ)
  Наступний матеріал
  Колишнього єврокомісара звинувачують у корупції
  Теги:
  Loading...