Майбутнє світової економіки обговорюють у Давосі

  Майбутнє світової економіки обговорюють у Давосі. На всесвітньому економічному форумі - лідери держав, представники міжнародних фінансових організацій, політики та громадські діячі прагнуть сформувати нові моделі економічного розвитку. Ключові питання - рецесія у Єврозоні, підсумки Арабської весни, а також енергетичні питання. Саме їх поїхав обговорювати до Швейцарії український президент. Він вже зустрівся очільником Європейського банку реконструкції та розвитку. Попереду ще зустрічі із президентами Польщі та Азербайджану.
  Серед снігів та заметів швейцарских Альп - представники політичної та бізнес-еліти  вирішують, як розвиватиметься надалі економіка світу. У Давос приїхали глави держав близько чотирьох десятків країн. А усього  учасників всесвітнього економічного форуму понад дві з половиною тисячі. Перед початком поважного зібрання у регіоні випала рекордна кількість снігу. Висота покриву подекуди сягає двох метрів. Втім, негода не завадила вчасно розпочати обговорення. Відкрила форум - федеральний канцлер Німеччини. Говорила переважно - про подолання боргової кризи у Єврозоні.

  Ангела Меркель, канцлер Німеччини: "Нинішня Європа - це великий і успішний політичний проект, і ми прагнемо розвивати її і надалі. Європа стане більш привабливою для інвестицій і бізнесу, коли ми подолаємо цю кризу. А ми обов’язково її подолаємо".

  Американський мільярдер та інвестор Джордж Сорос - налаштований менш оптимістично. Він вважає,  що жорстка економія, нав’язана Німеччиною, може призвести до краху Євросоюзу. Покращити ситуацію, на його думку, може  більш злагоджена робота країн-членів ЄС та європейських інституцій.

  Джордж Сорос, бізнесмен: "Саме Німеччина, а не МВФ, диктує зараз європейську політику, адже у часи кризи керують завжди кредитори. Проблему я бачу у тому, що заходи економії, які Німеччина хоче запровадити в усій Європі - можуть призвести до дефляції в усій спільноті. Запропоновані скорочення бюджетів означають зменшення  не лише витрат, а й прибутків, а отже економіка сповільниться".

  Поки можновладці дискутують, на вулицях альпійського міста протести. Захопи Давос закликають активісти антикапіталістичного руху. Вони прибули сюди з багатьох країн світу. Мешкають - у спеціальних наметах-іглу, у трьохстах метрах від місця проведення форуму. А акції проводять під гаслами на кшталт "Корпорації - на прив`язь "

  Саліл Шетті, генеральний секретар організації Amnesty International: "У світі 50 мільйонів людей живе за межею бідності, понад 200 мільйонів безробітні, і це - результат економічної кризи. Це вже не політичне питання, а питання захисту прав людини. Чимало тих, хто призвів до такого стану речей - зараз тут, у Давосі, і вони повинні відповідати за свої рішення".

  Форум у Давосі триватиме п’ять днів. Окрім європейської боргової кризи на ньому обговорять наслідки Арабської весни, коливання на ринку нафти у зв`язку з санкціями проти Ірану і питання енергетики.

  "5 канал"
  Попередній матеріал
  У Києві презентували книгу Мирослава Дочинця "Вічник"
  Наступний матеріал
  У Бразилії в центрі міста завалилися дві багатоповерхівки
  Теги: