5 канал

Із користю для Ізюма: як на Prozzoro декомунізованого "Леніна" продають

За вождя планують отримати півмільйона гривень

Ленін на продаж. Влада міста Ізюм на Харківщині замість пустити бронзового вождя на металобрухт, вирішила на ньому заробити. За скульптуру з кольорового металу планують виручити принаймні півмільйона гривень через аукціон. Отримані кошти розподілять на потреби міста. Чи задум вдався – Оксана Нечепоренко далі.

На центральній площі Ізюма, що на Харківщині, на місці декомунізованого монумента Іллічу – нині клумба. Її планують засадити жовтими та блакитними квітами, як символ єдності України.

Під декомунізацію ідол потрапив у лютому 2016-го року. З постмента на центральній площі його зняли рано вранці за рішенням міського голови. Над тим, що далі робити зі знесеним вождем пролетаріату, довго голову не ламали.

Заступник Ізюмського міського голови з питань житлово-комунального господарства Михайло Іщук розповів: "Ми вирішили поставити його на торги. Його просто шкода на металолом. Його зберегли, щоб якусь користь місту приніс". 

Продати Леніна спочатку намагалися через оголошення в місцевій газеті та на офіційному сайті мерії Ізюма. Та згодом вирішили пустити вождя з молотка, через систему Prozzoro.

За монумент Леніну Ізюмські комунальники хочуть виручити мінімум півмільйона гривень. Кажуть: цей лот цінний, відлитий весь з бронзи та важить майже півтори тонни.

Приймати пропозиції щодо купівлі бронзового Леніна у мерії готові звідусіль. Отримані гроші розподілятимуть місцеві депутати. Серед найнагальніших портеб – ремонт доріг. Думки мешканців Ізюма щодо торгів розділилися. Одним шкода історії, інші кажуть, якщо це на користь місту піде, то чому б і ні. 

Від негоди та сторонніх очей боввана з кольорового металу поки що ховають на складі комунального підприємства "Благоустрій". Скульптура у гарному стані. Від невідомих постраждала лише раз, коли ще стояла на площі. На пам'ятнику ледь помітні сліди білої фарби. За потреби комунальники готові надати вождю товарного виду.

Вторгувати бажані півмільйона чиновники хотіли вже цього тижня. Однак у запланований час аукціон не відбувся через відсутність покупців. Тож, час прийняття заявок подовжили щонайменше на тиждень.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харківська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Поповнення ДПСУ: на Черкащині 200 строковиків присягнули на вірність українському народові
Наступний матеріал
У Криму померла ветеран кримськотатарського національного руху Нуріє Біязова

У Києві презентували відновлений фрагмент "Стіни Пам'яті" на Байковій горі

В'ятрович вважає, що 9 травня не має бути вихідним

"Щоб ніколи знову": які пристрасті вирували в Україні на 9 травня – великий сюжет

Чи минулося без провокацій комуністів у Харкові та Запоріжжі – подробиці

В Україні затримали 14 осіб із забороненою символікою

Adidas зняв з продажу та прибрав зі свого сайту одяг із символікою СРСР