Святкування 9 травня, Харків

Чи минулося без провокацій комуністів у Харкові та Запоріжжі – подробиці

У Запоріжжі активісти створили альтернативні плакати представників "Бессовестного полка" – портретами "опоблоківців"

Більш як 10 тисяч харків'ян прийшли до Меморіалу слави вшанувати пам'ять загиблих у Другій світовій війні. Але не минулося без імпровізованої акції "Безсмертного полку". Її організували представники забороненої Комуністичної партії, передає "5 канал".

Близько 300 людей із надрукованими і подекуди однаковими табличками пройшлися центральною алеєю Меморіалу. Очолювала колону колишня комуністка Алла Александровська, яку судять за сепаратизм, але нині її відпустили з-під домашнього арешту.

"Подивіться, скільки людей із портретами своїх родичів. У чому провокація?.. У нас можливі провокації в будь-який момент, проте ми ніколи їх не ініціюємо. Я не бачу жодних підстав для провокацій", – каже колишня голова харківського обкому КПУ Алла Александровська.

Щоби не було провокацій, спокій містян охороняли близько 400 правоохоронців та курсанти Університету повітряних сил.

Георгіївські стрічки на кількох учасниках ходи Полку Побєди на Запоріжжі. Одну жінку затримали в обласному центрі, ще трьох – у Мелітополі.

Зокрема, у Запоріжжі учасники ходи "Полк Побєди" в руках тримали червоні прапори і такого ж кольору кульки. Колона проходила через так званий коридор активістів, які тримали в руках карикатурні зображення "опоблоківців" – Вадима Новинського, Олександра Вілкула та Юрія Бойка. Вони є адептами кремлівської пропаганди в Україні, вважають активісти.

Щоб висловити своє обурення, радянські пісні учасників "Полку Побєди" вони намагалися перекричати гучними патріотичними гаслами. А в Мелітополі сталася штовханина через заборонену стрічку. Трьох учасників сутичок доправили до відділку поліції.

Детальніше, як це було – дивіться у відео:

Попередній матеріал
Історична година: "Армія-FM" і "5 канал" розвінчують радянські фейки Другої Світової
Наступний матеріал
"Розвінчуючи міфи Другої Світової": дивіться цикл лекцій від ведучих "5 каналу"