Фото з flickr МЗС РФ

Лавров закликав сепаратистів звільнити спостерігачів ОБСЄ

  Москва закликає звільнити захоплених у Слов'янську спостерігачів ОБСЄ.


  Про це заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров, повідомляє BBC Україна.

  "Ми закликаємо до звільнення спостерігачів, але ми не можемо вирішувати за "народне ополчення". Ці люди перебувають під постійними погрозами з боку Києва, що проти них будуть застосовані армійські підрозділи, бронетехніка, перебувають під постійними погрозами з боку екстремістів", - заявив Лавров журналістам після зустрічі зі своїм чилійським колегою Еральдо Муньосом.

  За словами міністра, військові спостерігачі ОБСЄ відстежували ситуацію на українсько-російському кордоні, і "нічого, що вказувало б на якусь небезпечну військову діяльність на російській території, з їх доповіді не випливає".

  Як зазначив пан Лавров, моніторингову місію запросила українська влада саме для спостереження за кордоном. "Навіщо вони повезли спостерігачів з Європи в Слов'янськ, я не знаю", - сказав він.

  Міністр каже, що українська сторона не могла не знати, що поїздку в Слов'янськ треба узгоджувати з "народним ополченням".

  "Ми закликаємо звільнити цих європейських офіцерів, їх, по-моєму, просто підставили", - сказав Лавров.

  Нагадаємо, 25 квітня терористи захопили у Слов'янську автобус із представниками ОБСЄ. Заручники перебувають у приміщенні місцевого УСБУ. Тривають переговори щодо їх звільнення.
  Попередній матеріал
  Ван Ромпей: Європа має послабити енергозалежність від Росії
  Наступний матеріал
  "Альфа" не отримувала наказ про нейтралізацію сепаратистів у Слов'янську - Тимчук
  Теги:
  Loading...