Пекін влаштував демонстрацію сили навколо острова, який вважає "своєю територією". Усе це – відповідь на заяву президента Тайваню Лая Чін-Де, який назвав Китай "ворожою іноземною силою". У Пекіні цю фразу сприйняли як пряму образу – і тепер намагаються вплинути на Тайвань, демонструючи силу. Наш Єгор Голівець розбирався.
У небі – десятки винищувачів, у морі – китайські військові кораблі. Уперше цього року – одразу понад 10 суден впритул підійшли до 40-кілометрової зони навколо Тайваню. Острів миттєво відповів – своїми винищувачами, флотом і наземними ракетними комплексами. Там підняли тривогу.
"Такі дії повністю відображають те, що вони завдають шкоди миру і стабільності в регіоні. Китай є "очевидним порушником спокою". Було багато повідомлень, пов'язаних із проблемами корупції в Народно-визвольній армії. Думаю, вони повинні належним чином вирішити внутрішні проблеми замість того, щоб руйнувати мир і стабільність у регіоні", – заявив міністр оборони Тайваню Веллінгтон Ку.
Але Пекін не зупинився на навчаннях. Одразу після оголошення маневрів китайські медіа почали масово публікувати пропагандистські відео. У найбільш резонансному – президента Тайваню Лая Чін-Де зобразили мультяшним паразитом, якого китайські палички тримають над палаючим островом.
Ролик – лише частина серії. В інших – китайські винищувачі, ракети та військові кораблі, що оточують острів, і плакати з написами: "Тайвань у біді" і "Настав час об'єднатися". На брифінгу в Пекіні речник МЗС Китаю Ґо Цзякун заявив, що навчання – цілком "легітимні та необхідні" для захисту китайського суверенітету. А спроби Тайваню звернутися по допомогу до США порівняв із "богомолом, який намагається зупинити колісницю".
"Спільні військові навчання Китаю є серйозним попередженням і сильним стримувальним фактором проти сепаратистських сил, що виступають за "незалежність Тайваню". Влада Демократичної прогресивної партії рішуче дотримується сепаратистської позиції щодо "незалежності Тайваню" і намагається вибороти незалежність, спираючись на зовнішні сили. Такі зусилля приречені на провал, позаяк вони схожі на богомола, який намагається зупинити колісницю. Возз'єднання Китаю є нестримною історичною тенденцією – це повинно статися, і це станеться", – наголосив речник міністерства закордонних справ Китаю Ґо Цзякун.
У Тайбеї ж переконані – Пекін навмисне активізувався відразу після візиту міністра оборони США до Японії та Філіппін і використовує Тайвань як "зручну мішень" у протистоянні з Вашингтоном. На тлі навчань китайська берегова охорона проводить "патрулі" навколо острова та готується до затримання "підозрілих суден". За словами китайських військових експертів, такі дії покликані нібито "узаконити" присутність КНР у прилеглих до Тайваню водах.
Єгор Голівець, "5 канал"
Нагадаємо, Тайвань готується до можливої атаки КНР.
Дивіться також:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.