Кишкова інфекція у Європі йде на спад

  "Овочева інфекція" уже в Єгипті. Там зафіксували перший випадок недуги, спричиненої бактерією е-колі. Про це повідомляють єгипетські ЗМІ. Носієм небезпечної інфекції виявився 32-річний турист із Німеччини. Він відпочивав у Марса-Аламі, південніше від курорту Хургада. Тепер чоловік у карантинному відділенні місцевої лікарні. Тим часом, у Європі випадків захворювання через е-колі стало менше.

  "Овочева епідемія" у Європі вщухає. Різко зменшилася кількість людей, які звертаються по допомогу медиків. Зараз у шпиталях Німеччини - більше двох тисяч осіб, уражених кишковою інфекцією е-колі. Загалом у Європі жертвами недуги стали 25 людей. У німецькому Міністерстві охорони здоров`я попереджають, що епідемія може спалахнути з новою силою. 

  Даніель Бар, міністр охорони здоров`я Німеччини: "Ситуація змінюється на краще. Кількість нових заражень зменшується. Але цього недостатньо, щоби вважати, що все добре. Хоча і маємо підстави для оптимізму".

  Зараз представники Німеччини та Євросоюзу радяться, як спільно здолати недугу. Саме Берліну євроспільнота закидає неспроможність знайти джерело зарази. Єврокомісар з питань охорони здоров`я Джон Даллі наголосив, що німецька влада повинна тісніше співпрацювати з міжнародними експертами.

  Джон Даллі, єврокомісар з питань охорони здоров`я: "Ми маємо упевнитися, що докладено усіх зусиль для цілковитої перемоги над епідемією. Потрібно залучити всі ресурси для боротьби з інфекцією".

  Поки що науковці не визначилися з джерелом походження бактерії. У понеділок звинувачували фермерське господарство неподалік Гамбурга. Там провели перевірку і з`ясували, що все чисте. У середу фахівці вже нової думки.

  Герт Ліндерманн, міністр сільського господарства Нижньої Саксонії: "Ми отримаємо більше результатів дослідження бактерії. Найважливіший факт - це те, що ми маємо все більше підтведжень того, що ферма в Б`єнненбюттелі є джерелом епідемії".

  Остаточні результати досліджень обіцяють оприлюднити найближчим часом. Поки що європейські фермери зазнають мільйонних збитків. Допомогти їм обіцяє Єврокомісія - планують виділити на компенсації 150 мільйонів євро. Загалом, е-колі виявили в 14-ти країнах. Заборону на імпорт овочів із ЄС запровадила Росія. Її приклад уже наслідувала Саудівська Аравія. Призупинили імпорт також Ліван і Катар.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Третій місяць у СІЗО перебуває активістка "Братства святого Луки"
  Наступний матеріал
  Колесніков перевіряє міста, що прийматимуть Євро-2012
  Теги: