5.ua

Кремль раптом обурився тим, що судно «Арктик Санрайз» не заарештували ще у Нідерландах

  Зустрічні претензії Росії до Нідерландів у справі судна екологів «Арктик Санрайз» – Москва звинувачує Амстердам у бездіяльності. Про це заявив представник міністерства зовнішніх справ Росії.

  За словами Олександра Лукашевича, ситуація із затриманням «грінпісівців», команди криголама і журналістів у Баренцевому морі, зайшла так далеко саме тому, що Нідерланди вчасно не втрутилися. На думку російського чиновника, в Амстердамі знали, що корабель під прапором Нідерландів прямує до економічної зони Росії, але чомусь не зупинили активістів.

  Олександр Лукашевич, офіційний представник МЗС Росії: «У России имеются встречные претензии к Нидерландам в связи с этим инцидентом. Сложившаяся ситуация в значительной степени вызвана бездействием Нидерландов, как государством флага в условиях, когда было хорошо известно, что судно целенаправленно пришло в экономическую зону России для совершения заведомо противоправных действий».

  Нагадаємо, Нідерланди звернулися до Міжнародного трибуналу після того, як 18-го вересня Росія затримала тридцятьох людей із судна «Арктик Санрайз». Тоді кілька активістів «Грінпіс» намагалися піднятися на нафтову платформу «Газпрому» з вимогою припинити нафтовидобуток в Арктиці. Російські прикордонники взяли під варту не лише протестувальників, а й увесь екіпаж. Серед них – українець Руслан Якушев, який працював коком. Спочатку заарештованим закидали піратство, згодом обвинуватили у хуліганстві. 

  Попередній матеріал
  Луганчанин подав до суду за залучення школярів у ролі масовки на мітинг ПР [відео]
  Наступний матеріал
  Янукович відправив у відставку голів Одеської та Івано-Франківської ОДА (оновлено)[відео]
  Теги:
  Loading...