Проблему космічного сміття нарешті зможуть вирішити. Італійська компанія "Ді-Орбіт" знайшла інноваційне рішення – апарат, який не лише його прибирає, а й дає друге життя. Як саме – розповіла наша Ярослава Годзиневська.
Космос стає дедалі більш заповненим. Країни запускають супутники, змагаючись у своїх космічних силах. А навколо Землі шаленими темпами зростає кількість так званих "мертвих" космічних тіл. Це апарати, які перебувають на орбіті, але їх уже неможливо контролювати. Нині найважливіше завдання науковців – вирішити проблему забрудненості космосу. Для цього створили особливий супутник. Він зможе стикуватися з іншими космічними тілами та продовжувати термін їх служби. Це розробка італійських учених.
"Ми стикаємося з супутником і можемо продовжити термін його служби, перемістити в інші місця для обслуговування нових зон або наприкінці життєвого циклу відправити його на кладовище", – розповів гендиректор D-ORBIT Лука Россетіні.
Нині на орбіті Землі приблизно 7 тис. тонн уламків. А рухаються вони з шаленою швидкістю – до 27 тис. км за годину. Ще одна інноваційна ідея компанії – перетворення космічного сміття на корисний ресурс. У майбутньому уламки можна буде переробляти для використання в космічному виробництві. Ця технологія може не лише зменшити кількість космічного сміття, а й сприяти створенню нової інфраструктури для майбутніх космічних місій.
"Апарат призначений для збирання космічного сміття. І коли ви його зберете, цю сировину можна доставити на станцію, а потім переробити на орбіті. Наша мета – створити першу інфраструктуру, здатну з'єднати Марс, пояс астероїдів, Місяць і Землю. І в майбутньому через неї транспортувати товари та людей", – додав гендиректор компанії.
На амбітний проєкт дали чималі кошти – майже €120 мільйонів. Їх виділило Європейське космічне агентство. Це частина програми ESA з космічної безпеки, яка передбачає розробку нових технологій для обслуговування супутників на орбіті. А також вирішення проблеми космічного сміття.
І це лише перший крок. Успіх програми відчинить двері для нових досліджень. Можливо, в майбутньому ми зможемо раз і назавжди позбутися проблеми забруднення орбіти людськими винаходами. І перенести переробку сміття зовсім на інший рівень – космічний.
Ярослава Годзиневська, "5 канал"
Читайте також: світлове забруднення загрожує космічним чудесам: як астрономи в Бразилії борються за темряву. На сьогодні астротуризм став рідкісним явищем, але досі є ті, хто прагне краще пізнати космос.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.