Китайський коронавірус
Китайський коронавірус 5 канал

Коронавірус прогресує: чи відбудеться евакуація українців з Уханю – сюжет

Читайте по-русски
В уряді запевняють, що українців повернуть протягом найближчих днів

За кілька днів таки евакуюють. Україна обіцяє забрати своїх із китайського Уханя вже найближчим часом. Щоправда, куди вони повернуться – наразі невідомо, бо медики досі шукають заклад, де утримуватимуть українців на карантині. А це понад пів сотні людей. Також невідомо, літак яких авіаліній полетить до Китаю за українцями. Про не до кінця продуману евакуацію – кореспондентка "5 каналу" Єва Ніколашвілі розкаже.

"Сьогодні змушена була вийти до магазину, бо закінчилися продукти. Просто на цю мить ми вже мали бути в Україні", – розповідає українка Ольга Батура з Уханю.

"Вилетіти на Батьківщину українці мали ще у вівторок. У МОЗ тоді говорили: залишилося владнати технічні проблеми. Утім, на вулиці день середи, а українці досі в центрі епідемії коронавірусу. І навіть за найліпших умов, повернутися до України зможуть лише за добу".

В уряді заспокоюють: евакуація відбудеться. Протягом найближчих днів. Запевняють: врахували досвід вивезення громадян іншими країнами.

"Як тільки ми на 100% будемо впевнені, що евакуація не завдасть ризику поширення інфекції тут, в Україні, ми буквально миттєво проведемо евакуацію, літак готовий", – заявив прем'єр Олексій Гончарук.

У Центрі громадського здоров'я "5 каналу" роз'яснюють: досі не можуть знайти заклад, у якому перебуватимуть на карантині евакуйовані.

"Десь у нас немає підготовленого персоналу або персоналу, який готовий прийти або вийти з відпусток, в яких вони наразі перебувають. Десь об'єкт був законсервований на зимовий період. Десь об'єкт функціонує і треба прийняти політичне рішення або вирішити питання по перевезенню тих осіб, які там зараз перебувають до інших місць. По деяким місцям неможливо забезпечити охорону території", – розповідає Ігор Кузін, в.о. директора Центру громадського здоров'я МОЗ.

Санаторії та військові об'єкти у переліку можливих місць для карантину. В МОЗ не виключали, що оберуть варіант на території Київщини. Чимало санаторіїв розташовані на околицях столиці в рекреаційній зоні Пущі-Водиці. Їдемо питати в тамтешніх працівників, чи готові вони до таких гостей.

"Ми відмовили Міністерству. У нас немає умов, ми не приймаємо таких хворих", – розповідають місцеві працівники.

Додають: "У нас точно не будуть приймати".

"Боже мій, сподіваюсь, не до нас", – кажуть місцеві.

Повернутися з Піднебесної станом на середу хочуть 53 людей. Щоб вилетіти із Китаю, вони мають підписати спеціальний документ – згоду на карантин. Тим українцям, які відмовилися – відмовлять і в евакуації. Юрист Василь Мірошниченко пояснює: документ має юридичну силу, тож після приїзду скасувати згоду на карантин люди не зможуть.

"Ця згода дається без права її відкликання, тому в цьому випадку буде вважатися, що вони правопорушники, якщо вони намагатимуться ухилитися від маршруту слідування групи евакуйованих. Вони не будуть проходити звичайного контролю в Борисполі, їх на полі оглянуть митники й одразу автобусом повезуть до закладів", – розповідає юрист Василь Мірошниченко.

Чий борт візьметься за евакуацію – вже попередньо відомо. В авіакомпанії Sky-Up "5 каналу" розповіли, що їхній літак уже кілька разів готували до вильоту, утім рейс скасовували. Чекають остаточної відмашки від МОЗ.

Єва Ніколашвілі, Катерина Ментус, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Кадрові ротації в ОПУ, вода у Крим та справа Федини і Звіробій – "ІнфоДень"
Наступний матеріал
Вбивство тварин заради хутра: поки в Україні дискутують, в Європі потроху згортають бізнес
Loading...

Електронний акциз, евакуація з Уханю, протест перевізників – що сказав Гончарук за підсумками засідання уряду

Круїзний лайнер на карантині: на кораблі виявили 39 нових випадків захворювання коронавірусом

За добу в Китаї від коронавірусу загинули 97 людей – ВООЗ уже назвала COVID-19 загрозою № 1

Перевізника знайшли, однак дата евакуації невідома: українка, яка перебуває в Ухані, розповіла про поточну ситуацію

У МОЗ розповіли, коли евакуюють українців із китайської провінції Хубей

Понад 100 загиблих за добу: скільки заражених і тих, хто видужав від китайського коронавірусу