Конституційний суд Польщі розгляне суперечливі "антибандерівські" норми у законі про Інститут нацпам'яті

Так звані "антибандерівські" норми передбачають відповідальність за заперечення "злочинів українських націоналістів проти громадян Польщі у період від 1925-го до 1950-го року"

Конституційний суд Польщі розгляне суперечливі "антибандерівські положення" у законі про польський Інститут національної пам’яті. Про це повідомив виконуючий обов'язки речника Конституційного суду Польщі Якуб Козловський, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на TVN24.

Він наголосив, що трибунал припинив розгляд тих статей, які були скасовані 27 червня. Це норми, що передбачали кримінальну відповідальність за звинувачення польського народу чи польської держави у злочинах, здійснених нацистською Німеччиною. Їх внесли до закону на початку цього року. Вже тоді оновлений закон викликав критику і обурення міжнародної спільноти, зокрема України, Ізраїлю та США.

Але на початку лютого 2018 року президент Дуда його підписав і водночас звернувся до Конституційного  суду з проханням перевірити суперечливі положення.

Як повідомляв 5.UA, 27 червня 2018 року Сейм Польщі проголосував за зміни у закон про Інститут національної пам'яті (ІНП) Польщі. Проте вони не мають відношення до так званої "української" поправки, яка передбачає згадку про "злочини українських націоналістів і членів українських формацій, які були колаборантами німецького третього рейху", а також визначення, чим є "злочини українських націоналістів". Низка польських публіцистів та журналістів наголошували, що "українська" поправка прописана із значними помилками і незрозумілими тезами, і є підстави вважати, що її ініціювали проросійські сили.

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Чорний список" та історична правда: Як проходила зістріч Порошенка і Дуди у Харкові – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Синоптики спрогнозували, якою буде погода у липні
Наступний матеріал
Найогряднішого їжака у світі посадили на дієту та "фітнес"

Польський Сейм змінив закон про ІНП: скандальну "українську" поправку залишили

Голова МЗС Польщі виступив за негайну зміну скандального закону про "бандеризм"

В Україні набув чинності закон про створення Антикорупційного суду

День Конституції: цікаві факти та історія становлення

Польща проти "перезавантаження" відносин з Росією – Дуда

У Польщі загинув будівельник з України