Ігор Додон
Ігор Додон ru.sputnik.md

Конституційний суд Молдови вдруге тимчасово усунув Додона з посади президента

Обов'язки лідера країни – призначення членів уряду – тимчасово виконуватиме спікер парламенту

Конституційний суд Молдови тимчасово припинив повноваження президента країни Ігоря Додона через те, що він повторно відхилив запропоновані прем'єр-міністром кандидатури п'яти міністрів і двох віце-прем'єрів. Відповідно до законодавства, президент має право відхиляти кандидатури тільки один раз.

Відповідне рішення Конституційний суд схвалив у вівторок, 2 січня, на вимогу депутатів від правлячої коаліції. Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на молдовське видання NewsMaker.

У своєму остаточному рішенні суд визнав повторну відмову Додона затверджувати нових міністрів і віце-прем'єрів порушенням його конституційних обов'язків. У свою чергу, президент заявив, що рішення Конституційного суду – за межами здорового глузду та назвав його "слухняним політичним інструментом".

Як передає "Укрінформ" із посиланням на прес-службу парламенту Молдови, спікер парламенту Молдови Андріан Канду тимчасово виконуватиме обов'язки президента країни на період призначення нових міністрів та віце-прем'єрів уряду й прийняття у них присяги.

"Конституційний суд як гарант Конституції виніс вердикт, що дає змогу подолати створену президентом Ігорем Додоном ситуацію з блокуванням діяльності державних інститутів. Як президент, що виконує обов'язки, найближчим часом я підпишу указ про нові урядові призначення і прийму присягу у нових міністрів і віце-прем'єрів", – зазначив сам Канду.

Це вже другий випадок тимчасового усунення президента від посади. Раніше він відмовився підписувати указ про призначення міністра оборони, тож президентські повноваження теж були передані спікерові парламенту Андріану Канду, який і призначив Еуджена Стурзу головою Міноборони країни.

Дивіться також фотогалерею:

19-й саміт Україна-ЄС: Як Порошенко з Туском і Юнкером зустрічався – фотогалерея

/
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/

Попередній матеріал
Монетизація субсидій: стало відомо, коли завершиться перехідний період
Наступний матеріал
Держприкордонслужба не пропустила у Крим російського співака
Loading...