politeka.net

Уряд Молдови вдруге за день дозволив військовим їхати на Rapid Trident в Україні попри заборону Додона

  Уряд Молдови вдруге дозволив військовим їхати на Rapid Trident-2017 в Україні попри заборону Додона
  Військовий контингент Національної армії Молдови братиме участь у військових навчаннях "Rapid Trident-2017", які проходитимуть в Україні з 7 по 23 вересня.

  Про це журналістам заявила прес-секретар прем'єр-міністра Молдови Стелла Ністор, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

  "Рішення пана президента не стане перешкодою для участі військовослужбовців Національної армії у навчаннях в Україні, оскільки при прийнятті урядом відповідної постанови були дотримані всі законні норми. Тобто, Національна армія братиме участь у навчаннях відповідно до прийнятого уряду рішенням", – заявила Ністор.

  Як повідомляв Укрінформ, у середу вранці, 6 вересня, уряд Республіки Молдова окремою постановою дозволив військовослужбовцям Національної армії брати участь у військових навчаннях "Rapid Trident-2017".

  Президент Молдови Ігор Додон, зі свого боку, призупинив рішення уряду про участь молдавських військовослужбовців у міжнародних навчаннях в Україні. На думку президента, "уряд порушив положення Закону про державну безпеку, ст.33, частина 3, згідно з якими "Участь окремих частин (підрозділів) Національної армії з особовим складом, озброєнням і військовою технікою у спільних військових навчаннях з військовими частинами інших держав за межами країни затверджується головнокомандувачем збройними силами".

  На думку експерта в галузі конституційного права Ніколає Осмокеску, рішення уряду залишається чинним до винесення вердикту Конституційним судом. Згідно із законодавством, КС має право розглянути спір між урядом і президентом протягом подальших шести місяців.

  Як повідомлялося, уряд Молдови прийняв окрему постанову про участь у військових навчаннях в Україні після того, як напередодні Додон заборонив молдавським військовослужбовцям брати участь у них.

  За даними Міністерства оборони Молдови, у військових навчаннях в Україні братимуть участь 57 молдавських військовослужбовців.

  Молдавські військовослужбовці постійно, починаючи з 1996 року, беруть участь у навчаннях "RapidTrident".

  Попередній матеріал
  Легендарний суперважковаговик про дії Кличка в бою з Джошуа: "Я відчув гордість за бокс"
  Наступний матеріал
  Чи вдасться Києву пояснити західним партнерам підступність мирних ініціатив РФ – "Час. Підсумки дня"