Колекція бляшанок
Колекція бляшанок 5 канал

Колекція з 60 000 вінтажних коробок: історія незвичайного хобі

Читайте по-русски
Щороку музей відвідують від 4 до 5 тисяч людей

60 тисяч бляшанок має у колекції жителька Бельгії. Це коробки з-під солодощів, кави, а також різних неїстівних продуктів. Жінці-колекціонерці 80 років, і вона рекордсменка книги Гіннеса. Де зберігається унікальна колекція і чи збільшуватиметься, дізнавалася журналістка "5 каналу".

Не сотні, не тисячі, а десятки тисяч бляшанок має у колекції Іветт Дарден, 80-річна жителька Бельгії. Різноманітних форм і розмірів і для різних призначень. У таких коробках випускали і зберігали спеції та напої, крупи і тютюн, печиво й цукерки. Саме з-під солодощів перша бляшанка з колекції. Понад 40 років тому Іветт отримала її від тітки свого чоловіка.

"Цю коробочку я вважаю першою в моїй колекції. Це бельгійський бренд шоколаду "Cote d'Or". Її подарувала родичка чоловіка. Вона думала, що мені подобаються бляшанки. Хоча насправді мене цікавили фото, зображені на них", – каже колекціонерка Іветт Дарден.

Поступово колекція дедалі більшала. Наймасштабнішим поповненням стала купівля кількох сотень бляшанок в іншого колекціонера. А далі Іветті ці коробки почали дарувати і надсилати, передавати через родичів. Насамперед, через чоловіка.

"Я не обирала колекцію. Я її прийняла, як приймають релігію. Я нічого навмисно не хотіла і не вирішувала. І навіть не усвідомила, у що втягуюся", – додала колекціонерка.

Колекція вже не вміщувалася в одному будинку. Тож жінка вирішила купити будівлю старовинного млина, яку перетворила на приватний музей бляшанок. Побувати тут можна за попереднім записом. Щороку музей відвідують від 4 до 5 тисяч людей. Адже серед бляшанок є мистецькі й історичні скарби.

"Вважається, що це перша коробка, для якої зробили літографію. Це англійський виріб 1868 року. Називається "Бен Джордж", у таких продавали печиво фірми "Гантлі і Палмерс"", – підсумовує Іветт Дарден.

Іветта Дарден працювала агентом із продажу нерухомості. Коли вийшла на пенсію – утримувати колекцію стало дедалі складніше. Оскільки музей приватний держава не може його фінансувати. Тож жінка планує створити асоціацію чи навіть фонд.

Нонна Стефанова, "5 канал"

Дивіться також: Змагання з часом: у Мюнхені чоловік зібрав 365 годинників – як виглядає його колекція

Попередній матеріал
Кращі за Стенфорд і Кембридж: українські студенти-фізики вибороли бронзу на міжнародній олімпіаді
Наступний матеріал
Головний інфекціоніст США сказав, як запобігти мільйону смертей від коронавірусу
Loading...