dt.ua

Клімкін: Щодо MH17 вирішено створити міжнародний трибунал

  Клімкін заявив про намір домогтися притягнення винних до відповідальності за збитий малайзійський боїнг над територією Донбасу

  Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що спільна слідча група у складі представників України, Нідерландів, Малайзії, Австралії та Бельгії з розслідування катастрофи рейсу MH17 продовжить роботу над створенням міжнародного трибуналу для притягнення винних до відповідальності. Про таке повідомляє Центр Новин ООН, пише УНІАН.

  Клімкін заявив про намір домогтися притягнення винних до відповідальності за збитий малайзійський боїнг над територією Донбасу. Виступаючи на засіданні Ради Безпеки, присвяченому питанням безпеки цивільної авіації, він відзначив ініціативи ІКАО щодо захисту літаків, які пролітають над зонами конфліктів. Міністр висловив стурбованість діяльністю Росії в повітряному просторі Криму.

  Про збиття MH17 Клімкін сказав: "Це жахливий злочин спонукав ІКАО висунути цілу низку ініціатив, які стосуються ситуацій конфлікту, й заснувати Цільову групу щодо загроз цивільній авіації, пов'язаних із конфліктами, а також створити Банк даних про конфліктні зони й опублікувати докладне керівництво щодо загроз, що являють для комерційних польотів ракети класу "земля-повітря", – повідомив Клімкін. Він додав, що особливу увагу необхідно приділити процесу оцінки ризиків у ході складання польотних карт. Український міністр нагадав про те, що один із постійних членів Ради Безпеки, які скористалися правом вето, "саботував" спроби заснувати міжнародний трибунал із метою притягнення до відповідальності винних у катастрофі МН-17.

  "Тим не менш, ми будемо й надалі працювати над цим питанням і представимо різні варіанти створення механізму, який дозволив би повною мірою притягнути до відповідальності винних", – наголосив Клімкін. Він також привернув увагу до ситуації з обслуговуванням повітряного руху у відкритому морі над Сімферопольським районом. Відповідно до регіональних угод у галузі навігації, схвалених Радою ІКАО, відповідальність за диспетчерське обслуговування повітряного руху покладено на Україну й країна сумлінно виконує ці функції.

  "Із часу незаконної окупації Криму в квітні 2014 року, Російська Федерація почала створювати перешкоди на міжнародній аварійній частоті служби повітряного руху, що надається Україною. Подібні дії створюють серйозну загрозу безпеки польотів у міжнародному повітряному просторі над відкритим морем і суперечать Чиказькій конвенції про міжнародну цивільну авіацію та відповідним нормам ІКАО", – заявив Клімкін. Він додав, що цей крок із боку Росії є порушенням резолюції Генеральної Асамблеї ООН про суверенітет і територіальну цілісність України. Клімкін наголосив на важливості дотримання всіма державами-членами ІКАО прийнятих стандартів і рекомендацій, що особливо стосуються повітряного простору над відкритим морем.

  Нагадаємо, Спільна слідча група щодо MH17 представить попередні результати кримінального розслідування катастрофи "Боїнга" 28 вересня.

  Як повідомляв 5.ua, вчора, 22 вересня 2016 року, Україна закликала Радбез ООН створити міжнародний трибунал для розслідування катастрофи МН17.

  Нагадаємо, 17 липня 2014-го бойовики відзвітували, що збили ракетою український військовий транспортний літак, коли ж з’ясувалося, що поцілили вони насправді іноземний пасажирській лайнер - різко змінили риторику й стали відхрещуватися від скоєного. На борту літака, який слідував рейсом MH17, було 298 осіб - 283 пасажири і 15 членів екіпажу, всі вони загинули.

  Попередній матеріал
  На Луганщині відбулося бойове зіткнення – Луганська ОДА
  Наступний матеріал
  На поверхні Марса виявили загадкову споруду

  Bellingcat звинуватила Росію в спробі представити неправдиві відомості про катастрофу MH17

  У Bellingcat назвали дату оприлюднення пдсумкового звіту у справі збитого лайнера MH17

  Суд зобов'язав уряд Нідерландів розкрити нові подробиці катастрофи лайнера MH17 на Донбасі

  Держдепартамент США закликає створити основу для покарання винних у збитті MH17

  Могеріні: Відповідальні за катастрофу MH17 мають постати перед судом

  Поведінка РФ є доказом її причетності до катастрофи MH17 – Порошенко