ru.tsn.ua

Спільна заява голів п'яти МЗС: слідчі анонсували публікацію попереднього звіту розслідування щодо катастрофи MH17

  Через два роки розслідування так і не визначилось із винуватцем трагедії, в якій загинуло майже 300 осіб

  Спільна слідча група у складі представників України, Нідерландів, Малайзії, Австралії та Бельгії з розслідування катастрофи лайнера МН-17 представить попередні результати кримінального розслідування катастрофи малазійського Boeing-777 над Донбасом. Про це йдеться у заяві голів п'яти МЗС, яку розмістили на офіційному сайті Міністерства закордонних справ Малайзії, передає УНІАН.

  Як зазначається, у середу, 20 вересня, в рамках Генеральної асамблеї Організації Об'єднаних Націй глави МЗС п'яти країн зустрілися у Нью-Йорку для обговорення поточних зусиль щодо розслідування катастрофи, у якій загинули 298 людей.

  "Міністри знову нагадали про вимогу Ради безпеки (ООН) у резолюції №2166 та про рішучість їхніх урядів, щоб ті особи, які відповідальні за збиття (літака), понесли відповідальність. Вони також нагадали про вимогу Ради безпеки, щоб усі країни повною мірою співпрацювали у зусиллях зі встановлення відповідальності", - наголошується у заяві.

  У зв'язку з цим, міністри знову підтвердили рішучу підтримку міжнародному та незалежному розслідуванню, яке проводить Спільна слідча група, яка представить проміжні результати розслідування вже 28 вересня.

  Крім того, міністри обговорили прогрес, якого досягнуто у питанні визначення механізму судового переслідування осіб, винних у збитті лайнера, беручи до уваги накладене вето Радою безпеки ООН у липні 2015 року щодо трибуналу ООН.

  "Країни залишаються повністю налаштованими вжити ефективних заходів, щоб винні особи понесли відповідальність", - йдеться у заяві.

  Нагадаємо, 1 вересня цьогоріч суд зобов'язав уряд Нідерландів розкрити нові подробиці катастрофи лайнера MH17 на Донбасі.

  Як відомо, 17 липня 2014-го бойовики відзвітували, що збили ракетою український військовий транспортний літак, коли ж з’ясувалося, що поцілили вони насправді в іноземний пасажирській лайнер – різко змінили риторику й стали відхрещуватися від скоєного. 

  На борту літака, який слідував рейсом MH17, було 298 осіб – 283 пасажири і 15 членів екіпажу, всі вони загинули.

  Попередній матеріал
  Засідання Генасамблеї ООН
  Наступний матеріал
  Голова делегації Європарламенту розповів, чого бракує Україні для остаточного рішення про безвіз

  Катастрофа МН17 на Донбасі: у Росії вирішили підготувати "відповідь" на розслідування Нідерландів

  У Нідерландах назвали точну дату офіційної публікації звіту щодо збитого малайзійського Боїнга МН17

  Розслідування МН17: в Україні провели унікальний натурний експеримент

  Суд зобов'язав уряд Нідерландів розкрити нові подробиці катастрофи лайнера MH17 на Донбасі