Керівники МЗС країн-засновниць ЄС обговорюють у Берліні реформу спільноти

  Глави МЗС Німеччини, Франції, Нідерландів, Бельгії, Італії і Люксембурга обговорили, як запобігти повторенню "брексітів" в інших країнах та як реформувати спільноту

  Міністри закордонних справ держав-засновниць Європейського Союзу провели у суботу, 25 червня, термінову зустріч, пов'язану із результатами референдуму у Великобританії, повідомляє видання Deutsche Welle.

  Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр під час зустрічі зі своїми колегами наголосив, що вкрай важливо розглядати Brexit як тривожний сигнал для ЄС. За його словами, політики країн ЄС "повинні дослухатись до очікувань урядів європейських країн, але також і до очікувань людей".

  Штайнмаєр закликав утриматись від ухвалення поспішних рішень, зазначивши, що "є цілком зрозумілим, що у такі часи, як зараз, не слід вдаватись до істерики, але також не слід впадати у параліч".

  Під час зустрічі представники шести країн обговорили пропозиції Німеччини та Франції реформувати ЄС, що дозволило б запобігти тому, щоб країни зі сильними євроскептичними поглядами у суспільстві, такі, як Франція та Нідерланди, могли провести референдуми, подібні до британського.

  "Я переконаний, що наші країни зможуть надіслати сигнал, що ми не дозволимо нікому відібрати у нас Європу", - сказав під час зустрічі Штайнмаєр.

  Як зазначається у повідомленні МЗС ФРН, зустріч міністрів шести країн не повинна розглядатись як "ексклюзивний формат" обговорення наслідків британського референдуму. Такий формат піддався критиці з боку тих, хто вважає, що питання реформування ЄС повинні розглядатись усіма 27 країнами-членами ЄС.

  Західна Німеччина, Франція, Італія, Бельгія, Нідерланди та Люксембург в 1957-му році утворили Європейську економічну спільноту, яку вважають основою сьогоднішнього ЄС.

  Нагадаємор, у Євросоюзі просять Лондон якомога швидше почати переговори щодо від'єднання. Водночас деякі європейські політики закликають провести референдуми щодо виходу з ЄС і в своїх країнах.

  Попередній матеріал
  ГПУ: Антикорупційне бюро відмовилось розслідувати справу Каська
  Наступний матеріал
  Геращенко: Brexit може загальмувати безвіз для України

  Brexit: Лондон хоче незалежності від Британії і залишитися у ЄС

  Обама зробив заяву щодо британського референдуму

  Британія залишає Євросоюз: реакція світу на історичний референдум

  Євросоюз закликав Британію "якомога швидше" вийти з його складу