Євросоюз закликав Британію "якомога швидше" вийти з його складу

  У ЄС висловлюють жаль щодо результатів референдуму у Великій Британії, очікують від уряду цієї країни швидкої реалізації відповідного рішення та наголошують, що союз 27 країн існуватиме й надалі

  У Брюсселі, відповідну заяву від імені керівників Єврокомісії, Ради ЄС, Європарламенту та прем'єр-міністра Нідерландів, що головують у ЄС, оприлюднив Юнкер, повідомляє УНІАН.

  "Народ Великої Британії у вільному і демократичному процесі висловив бажання залишити Європейський Союз. Ми шкодуємо щодо цього рішення, але поважаємо його. Це безпрецедентна ситуація, але ми єдині в нашій відповіді. Ми будемо стояти твердо та відстоювати основні цінності ЄС із забезпечення миру і добробуту своїх народів. Союз 27 держав-членів триватиме", - йдеться у заяві.

  Лідери Євросоюзу заявили, що очікують від уряду Сполученого Королівства якнайбільш швидкої реалізації цього рішення, "яким би хворобливим не був процес".

  "Будь-яка затримка надмірно продовжить невизначеність. У нас є правила, як це зробити впорядкованим чином", - сказав Юнкер.

  Він указав на статтю 50 Договору про Європейський Союз, якою передбачена процедура в разі рішення країни вийти із ЄС.

  "Ми готові швидко розпочати переговори зі Сполученим Королівством щодо термінів та умов виходу з Європейського Союзу. Поки цей процес переговорів не завершиться, Сполучене Королівство, як і раніше, є членом Європейського Союзу, з усіма правами та обов'язками, які з цього випливають. Відповідно до договорів, які ратифікувало Сполучене Королівство, законодавство ЄС продовжує застосовуватися в повній мірі і в Сполученому Королівстві", - заявили лідери ЄС.

  "Що стосується Сполученого Королівства, то і в майбутньому ми сподіваємося мати його як близького партнера Європейського Союзу. Ми очікуємо, що Сполучене Королівство сформулює свої пропозиції з цього питання. Будь-яка угода, яка буде укладена зі Сполученим Королівством як третьою країною, повинна буде відображати інтереси обох сторін та бути збалансованою з точки зору прав і обов'язків", - наголошується в заяві.

  Нагадаємо, у Британії порахували 50% протоколів. За попередніми підрахунками, лідирують євроскептики. За вихід зі складу ЄС проголосували 7,3 млн учасників референдуму, проти – 6, 9 млн. Утім, поки немає даних з 198 регіонів – в основному графств центральної Англії та кількох районів Лондона.

  Попередній матеріал
  Москаль: Балога накинувся з матюками на гендиректора своєї телерадіокомпанії
  Наступний матеріал
  У Франції проросійські політики заговорили про Frexis

  Британія виходить з ЄС: падіння фунта, відставка Кемерона та "ефект доміно"

  Порошенко – про вихід Британії з ЄС: Шкода, але нам своє робить

  Штайнмаєр прокоментував підсумки референдуму у Британії

  Референдум про членство: у Британії порахували 50% протоколів (інфографіка)