Історичний скандал у США [репортаж, відео]

  У США - історичний скандал. Департамент юстиції розсекретив доповідь про те, як адміністрація Білого дому та ЦРУ допомагали нацистським злочинцям отримати політичний притулок в країні. Єврейська громада - обурена і вимагає повного доступу до цієї інформації.

  Документ, у якому 600 сторінок, тривалий час зберігали під грифом "Цілком таємно". Згідно з ним, спецслужби за згодою Білого дому дозволяли нацистам-утікачам в"їжджати на територію США. Гриф секретності департамент юстиції змушений був зняти після того, як про доповідь дізнався один із журналістів "Нью-Йорк Таймс".

  Ерік Ліхтблоу, журналіст газети "Нью-Йорк Таймс": "Уряд знає набагато більше про історію американської співпраці з нацистами ніж ми усі вважали. Сьогодні ми дізнаЄмось дуже цікаві речі про післявоєнний період, що раніше був вкритий завісою таємниці".   

  Доповідь свідчить, що адміністрація США свідомо йшла на легалізацію багатьох нацистів, точно знаючи про їхнє минуле. Одним із них був Отто фон Большвінг, який ще до війни зробив свій внесок у розробку "плану визволення Німеччини від євреїв". З 1954-го він працював на ЦРУ і багато колег про це знали. Ще одна історія пов"язана із Артуром Рудольфом, який конструював ракети в гітлерівскій Німеччині. Після війни його вивезли до США, де Рудольф працював у НАСА і став батьком потужної ракети Сатурн. Програма прикриття вчених шокувала людей, постраждалих від нацизму.

  Джеррі Вартські, вцілілий під час голокосту: "Я вважаю, ми надто дорого за це заплатили. Це неймовірно. Вони привозили нацистських науковців, щоби ті працювали на Америку!"

  У документі йдеться, що загалом у США знайшли притулок близько 20-ти високопосадовців рейху. Крім того, згадується історія пошуку відомих нацистських катів - доктора Йозефа Менгеле, якого називали "янгол смерті Освенціма", Івана Дем`янюка, знаного як "Іван Грозний" та інших. Журналісти, які опублікували доповідь, стверджують - ця історія може завдати серйозного удару по репутації нинішнього американського президента Барака Обами. 

  Марина Кафтан, "5 канал".

  Попередній матеріал
  В містечку Ніагара дикий олень напав на відвідувачів торгового центру
  Наступний матеріал
  У Дніпропетровську через штучні зсуви під загрозою руйнування понад 400 будинків
  Теги: