У Дніпропетровську через штучні зсуви під загрозою руйнування понад 400 будинків

  Під загрозою руйнування - майже 400 житлових будинків Дніпропетровська. Усьому виною штучні зсуви - останнім часом їх стає дедалі більше через те, що балки закидані сміттям. Чому так сталося - з’ясовувала Марія Вяткіна.

  Катерина Бефорт боїться спати у домівці, яка от-от складеться, наче картонна. Стіни тріщать через зсув.

  Катерина Бефорт: "Они почти по всему дому эти трещины, так же само и внутри эти трещины. И ветер задувает. Если сильный ветер, то аж в доме слышно ветер как гудит".

  Зсуву не було, доки у балку не накидали кучугури сміття, запевняють у комунальному підприємстві «Інженерний захист міста». Непотріб потрапляє до колектора і блокує водостоки.

  Юрій Береза директор КП «Інженерний захист міста»: "Сміття обвалиться та перекриє тальвик балки, в ітоге відток води буде зупинений, тут створиться штучне озеро, воно почне підмивати правий і лівий борт і ми знову повернемося до того, що у нас буде класичний штучний зсув, який створила у першу чергу людина".

  Люди кажуть – намагалися  полагодити дорогу до смітника самотужки.

  Максим Назаренко: "Пытались своими силами с соседями закидывать, чтоб хоть как-то можно было заехать, но все бесполезно, первый дождь и все смывается, опять образуется яма".

  Чиновники кажуть - комунальникам наразі невигідно вивозити сміття з приватного сектору - і справа не лише в поганих дорогах, а й в тому, що не всі містяни сплачують за "сміттєву" послугу. Кажуть - тільки-но ухвалять санкції щодо недбалих господарів - сміттєперевізники прислухаються до людських проблем.

  Ігор Шкуринко начальник управління з поводженням із відходами Дніпропетровської міської ради: "Эта процедура должна проходить через суды.максимально упростить воздествие на нерадивых мусоропользователей, продуцентов мусора: людей и коммерческих организаций, у которых образуется мусор".

  Доки питання не вирішиться - чиновники просять містян не смітити. Адже від цього - залежить цілісність  їхніх будинків.

  Марія Вяткіна, Андрій Ковбаса, Дніпропетровськ, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Історичний скандал у США [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  Хто стане новим головою КМДА? [репортаж, відео]
  Теги: