росія так потужно воює зі США в телевізійних етерах пропагандистів, але насправді російський Генштаб особисто перепрошує в американського за балістичні ракетні пуски. У москві наголошують, що удари ATACMS по росії ніяк із цим не пов'язані. Які скандальні подробиці дізналися американські ЗМІ, чи вистачить Європі грошей профінансувати оборону на рівні агресора і як ворог прикриває переміщення власних С-400 на людних шляхах? Більше дивіться в огляді 1016-го дня Великої війни у матеріалі журналіста "5 каналу" Олексія Пасака.
Назви західної зброї кремлівський диктатор майже навчився вимовляти, а от брехати – досі не вміє. Після перших атак далекобійною зброєю в тил росії – у Москві заявили, що вдарили у відповідь експериментальним "Орешником" по Дніпру.
"У відповідь на застосування американської і британської далекобійної зброї 21 листопада поточного року російські збройні сили завдали комбінованого удару. Було проведено, зокрема, і випробування однієї з новітніх російських ракетних систем середньої дальності. "Наши ракетчики назвали её "Орешник", – заявив російський диктатор.
Але менш як за тиждень після промови путіна його здав власний начальник генштабу. 27 листопада Валерій Герасімов зателефонував до США. Говорив з американським головою об'єднаного комітету начальників штабів – генералом Чарльзом Брауном. Про розмову повідомляють джерела The New York Times та ABC News. Кажуть, що Герасімов переконував Брауна, буцімто випробування "Орешника" планували давно. І обстріл Дніпра ніяк не пов’язаний з ударами ATACMS углиб росії.
Читайте також: Удар рф новою балістикою: розвідка Британії розкрила подробиці про ракету "Орешник".
Також москва попередила США про майбутні випробування гіперзвукових ракет у Середземному морі. Буцімто, щоб ракети випадково не зачепили американські ВМС. На прохання росії – в США погодилися не розповідати про дзвінок одразу.
росія погрожує війною із Заходом, але боязко попереджає і вибачається перед США. Ворог розуміє лише силу. І об’єднана Європа має йому протистояти. Про це заявила президентка Європарламенту. Неможливо фінансувати оборону майже уп’ятеро менше, ніж москва, і сподіватися, що це захистить вільний світ.
"Ми говоримо про захист України, але йдеться також про захист безпеки Європи. Безпека не може бути гарантована без значних інвестицій у нашу власну обороноздатність. Європа інвестує в оборону 1,9% свого ВВП, а росія – 9%. Ми повинні, зрештою, вкладати наші гроші туди, де вони справді потрібні", – наголосила президентка Європарламенту Роберта Мецола.
Світу доводиться протистояти агресору, який не гребує грати поза правилами. Замальовка з однієї з доріг – на вантажівках прямують російські установки С-400. Їх конвоюють два порожні шкільні автобуси із написами "ДІТИ".
Олексій Пасак, "5 канал"
Дивіться також:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.
Дивіться також фотогалерею за темою:
Пошкоджені багатоквартирні, приватні будинки та автомобілі: наслідки ракетного удару по Львову – фото