Минулий тиждень був не лише революційним, а ще й Нобелівським. Нобелівська премія присуджується у сферах літератури, фізики, медицини, хімії та за внесок у досягнення миру в усьому світі. Цьогоріч, як і всі гучні події, вручення Нобеля дещо змінили через пандемію коронавірусу. Церемонія буде в онлайн-форматі, без особистої участі лавреатів та без присутності гостей 10 грудня. Але формат насправді – другорядне питання. Важливі імена тих, чия наукова розробка стала справжнім відкриттям. Про них – у сюжеті "Підсумків тижня".
"Відкриття, яке рятує життя" – так у Нобелівському комітеті називають досягнення цьогорічних лавреатів у галузі медицини. Американські й британські вірусологи отримали престижну премію за відкриття вірусу гепатиту С.
"Гепатит С був дуже тихою хворобою. Його негативні наслідки проявлялися лише за 30-40 років після того, як людина інфікувалась. Але навіть тоді ніхто не розумів, що причиною був вірус. Ми лише знали, що люди помирають від цирозу й раку печінки", – зазначив вірусолог, лавреат Нобелівської премії з медицини Гарві Альтер.
Христина Катарина, "Час. Підсумки тижня"