Російський 'Газпром' http://oilreview.kiev.ua/

"Газпром" увійшов до "антирейтингу" лідерів серед "парникових шкідників"

  За показниками 2015 року, російський монополіст опинився на другій сходинці після саудівської Saudi Aramco

  Більше половини світового обсягу парникових газів, скинутих в атмосферу за останні 28 років, припало на 25 великих компаній. При цьому, найбільшими виробниками парникових газів виявилися російський "Газпром" та Saudi Aramco. Про це свідчать підрахунки британських учених, передає "Укрінформ" із посиланням на російські ЗМІ.

  Як зазначається у матеріалі, "за 28 років, що минули після того, як у 1988 році було визнано вплив парникових газів на клімат Землі, до атмосфери внаслідок спалювання і переробки викопного палива було викинуто близько 833 млрд тонн вуглекислого газу, метану та інших газів (у CO2-еквіваленті), збільшення концентрації яких сприяє підвищенню температури, повідомляють експерти британської організації Carbon Disclosure Project (CDP)".

  Таким чином, за даними науковців, загальний обсяг викидів парникових газів у 1998-2015 роках перевищив обсяг їх викидів за попередні 237 років, тобто з моменту початку промислової революції.

  Як повідомляється, максимальний "вклад" у насичення атмосфери парниковими газами, за даними CDP, внесли китайські вугільники. Сукупний обсяг викидів парникових газів, які пов'язують з їх діяльністю (викиди безпосередньо під час роботи вуглевидобувних компаній, а також викиди, пов'язані з використанням видобутого вугілля) оцінюють у 129 мільярдів тонн, або 14,3% від загального обсягу викидів світової промисловості за період 1988-2015 рр.

  Також у "топі" опинилися саудівська нафтогазова компанія Saudi Aramco (40,561 млрд тонн, або 4,5%). На одну позицію нижче розташувався російський "Газпром". Зокрема, фахівці нарахували 35,221 млрд тонн (3,9%) від газового монополіста.

  Тільки за 2015 рік загальний обсяг пов'язаних з "Газпромом" викидів парникових газів експерти оцінили у 1,138 млрд тонн (2,7% від загальносвітових). Це забезпечило компанії друге місце в "антирейтингу" після Saudi Aramco (1,951 млрд т).

  Зауважимо, що це не єдина російська компанія, що виробляє найбільше парникових газів. Зокрема, у списку опинились також російські компанії – "Лукойл"(23 місце), "Роснефть" (27 місце), "Сургутнефтегаз" (32 місце), а також російська вугільна галузь загалом (8 місце).

  Попередній матеріал
  Суд заарештував затриманих в Україні прикордонників ФСБ РФ
  Наступний матеріал
  Bloomberg: "Лабораторія Касперського" розробила для ФСБ Росії секретний проект
  Loading...